Aktualności

Zbliża się weekend – bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami i pieszymi.

Data publikacji 02.06.2017

Niestety w dalszym ciągu ostrołęccy funkcjonariusze zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają ,,za kółko” po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. Zwracamy się z apelem, aby nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę. Takie zachowanie może uratować życie nam, naszym bliskim, bądź zupełnie niewinnym osobom.

W związku ze zbliżającym się weekendem apelujemy do Państwa o odpowiedzialność. Bez względu na to, czy poruszamy się pod wpływem alkoholu samochodem, jednośladem, czy  nawet pieszo, to takie postępowanie jest bardzo dużym niebezpieczeństwem, ale też i skrajną nieodpowiedzialnością.

Nie możemy również zapominać o kwestii odpowiedzialności karnej z tym związanej. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Niektórzy z takich nieodpowiedzialnych kierowców tracą prawa jazdy, niektórzy swoją jazdę kończą na przydrożnym drzewie, a jeszcze inni giną na drodze, lub też są sprawcami wypadków drogowych, w którym życie tracą zupełnie niewinne osoby i w rezultacie długie lata spędzają w Zakładach Karnych.

Pamiętajmy, że wsiadanie do pojazdów będąc pod działaniem alkoholu, jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w swoim życiu.

Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego działania, sądząc, że np. mając niewielki dystans do domu ,,jakoś się uda”. Takie myślenie jest mylne, ponieważ nigdy nie wiemy co się może wydarzyć na drodze.

Wiedząc, że idziemy na ,, zakrapiane spotkanie u znajomych” wcześniej powinniśmy zapewnić sobie bezpieczny powrót do domu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to często najlepszym wyjściem będzie spędzenie nocy u znajomych.

Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu.

 

Złudne jest myślenie niestety pokutujące nadal wśród wielu kierowców w kolejnym dniu po spożyciu alkoholu ,,dobrze się czuje”, więc mogę jechać.  

Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie decydujmy się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jaki jest jazda będąc pod wpływem alkoholu.

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony