Aktualności

Razem przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży

Data publikacji 15.11.2022

Ostrołęccy policjanci kontynuują działania w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Do naszych mundurowych dołączyła w ostatnim czasie Pani Kamilla Szczyrek – profilaktyk z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. Wspólne działania ukierunkowane są na prawidłowy rozwój młodych ludzi i ich dobro.

Ostrołęccy policjanci przeprowadzili dzisiaj w Lelisie wspólnie z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce działania profialktyczne ukierunkowane na szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci i   młodzieży.

Pani Kamilla Szczyrek – profilaktyk z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce wskazała na szeroko rozumianą problematykę uzależnień wśród dzieci i młodzieży oraz sposoby radzenia sobie z przejawami uzależnienia.

Funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce skupili się na kwestii agresji i przemocy wśród młodych ludzi, ochrony danych osobowych, swojego wizerunku oraz odpowiedzialności nieletnich za zachowania niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego.

- „Prowadzone przez nas działania profilaktyczne ukierunkowane są na przeciwdziałanie agresji, przemocy i innym niewłaściwym zachowaniom wśród dzieci i młodzieży. Przypominamy o odpowiedzialności nieletnich za zachowania niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego oraz zachęcamy do reagowania na takie zachowania”. (st. asp. Krzysztof Kolator).

Prowadzone dotychczas działania w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” wsparła Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Lelisie, Pani psycholog Marta Piaścik oraz Pani pedagog Aldona Gumkowska. Dziękujemy.

 

______________________________

kom. Tomasz Żerański

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony