Aktualności

Zderzenie w Olszewce. Stosujmy się do obowiązujących znaków – ich lekceważenie może skończyć się tragicznie

Data publikacji 05.06.2017

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia dwóch vw, do którego doszło na terenie gm. Lelis. W wyniku zderzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Sprawcy zdarzenia za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało zatrzymane prawo jazdy. Dojeżdżając do skrzyżowania zwracajmy dokładnie uwagę na oznakowanie i upewniajmy się każdorazowo, co do pierwszeństwa przejazdu.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła na stanowisko kierowania ostrołęckiej komendy około godziny 5:30. Według osoby zgłaszającej w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy osobowe. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych informacji kierujący vw passatem około 40 – letni mieszkaniec województwa małopolskiego jadąc od strony Przystani  na skrzyżowaniu nie zastosował się do znaku STOP, tym samym nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą główna vw bora, którym kierowała w podobnym wieku mieszkanka naszego powiatu.

W wyniku zdarzenia kobieta została zabrana do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującemu vw passat za spowodowanie zdarzenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Przypominamy, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu od wielu lat jest jedną z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń ba terenie naszego miasta i powiatu.

Niestety pomimo coraz lepszych warunków atmosferycznych możemy zaobserwować zwiększoną liczbę zdarzeń drogowych.  

W związku z tym apelujemy do Państwa, aby pomimo coraz ładniejszej aury stosować się do obowiązujących przepisów oraz ograniczeń prędkości.

Lekceważenie podstawowych znaków drogowych, pospiech, roztargnienie, czy też brawura mogą mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Pliki do pobrania

  • 239.35 KB
Powrót na górę strony