Mieszkańcy powiatu ostrołęckiego aktywni w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - dziękujemy
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to aplikacja za pośrednictwem której mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego mogą zgłaszać swoje spostrzeżenia co do występujących w określonych miejscach zagrożeń. Szeroki katalog Mapy pozwala na zgłoszenie różnych problemów, które mają wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Tylko od początku roku policjanci z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego otrzymali 1000 zgłoszeń dotyczących różnych obszarów bezpieczeństwa. Mieszkańcom, którym leży na "sercu" bezpieczeństwo dziękujemy za otrzymane zgłoszenia.
Dziękujemy mieszkańcom za każde zgłoszenie, dzięki któremu wiemy co jest najbardziej uciążliwe dla mieszkańców i pozwala nam jeszcze skuteczniejsze dbanie o bezpieczeństwo.
Przypominamy, że za pomocą Mapy poza przekraczaniem prędkości możemy zgłosić między innymi o aktach wandalizmu, miejscu przebywania osoby bezdomnej potrzebującej pomocy, miejscach grupowania się młodzieży zagrożonych demoralizacją, dzikich wysypiskach śmieci, nieprawidłowym parkowaniu, niestrzeżonych przejazdach kolejowych, niewłaściwej infrastrukturze drogowej, spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych, wałęsających się bezpańskich psach, znęcaniu się nad zwierzętami, złej organizacji ruchu drogowego czy też żebractwie.
Jeśli otrzymane zgłoszenie będzie w zakresie działania podmiotów pozapolicyjnych, wówczas zostanie ono przesłane zgodnie z właściwością do podmiotu odpowiedzialnego za jego weryfikację. Pamiętajmy jednak, że zgłoszenie zaznaczone na Mapie nie zastąpi potrzeby pilnej interwencji. Gdy zachodzi taka potrzeba wówczas musimy zadzwonić na numer 112.
Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:
- otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
- akceptujemy regulamin,
- chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
- następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
- w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".
Zachęcamy do dalszego korzystania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z Policją. Każde zgłoszenie zostanie zweryfikowane, a efekt podjętych działań będzie naniesiony na Mapie.
Aplikacja jest darmowa i prosta w obsłusze, poruszanie się w niej jest wręcz intuicyjne.
kom. Tomasz Żerański