Aktualności

93-latka wpuściła do domu obcą kobietę - ta ją okradła. Nigdy nie otwierajmy drzwi obcym osobom, bez względu na to jaką „bajkę” nam opowiadają

Data publikacji 25.11.2022

Seniorka z gminy Kadzidło nieroztropnie wpuściła do swojego domu obcą kobietę, która zaproponowała jej do kupienia pościel. Kiedy 93-latka wyjęła portfel i położyła go na stole „sprzedająca” sama wyjęła z niego wszystkie pieniądze i szybko opuściła dom. Apelujemy o nieprzechowywanie w domu dużej ilości gotówki. Najbezpieczniejszym do tego miejscem będzie bank. Wpuszczanie do domu obcych osób może narazić nas na utratę oszczędności całego życia! Ostrzeżmy seniorów z naszych rodzin przed tego rodzaju zagrożeniem.

O tym jak niebezpieczne jest wpuszczanie do domu obcych osób przekonała się 93-letnia mieszkanka gminy Kadzidło. Wczoraj około południa do jej domu weszła kobieta w wieku około 60-lat tęgiej budowy ciała z chustą na głowie ubrana w krótką jasną kurtkę, która zaproponował do sprzedaży 2 szt. pościeli za kwotę 140 złotych.

Seniorka nie chciała kupować pościeli, jednak sprzedająca kobieta była bardzo nachalna i po pewnym czasie 93-latka uległa jej namowom i wyjęła portfel oraz papierowy notes w którym trzymała pieniądze. Widząc to obca kobieta sama wyjęła z portfela i notesu wszystkie pieniądze, po czym szybko wyszła z domu. W efekcie 93-latka straciła prawie 2000 złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku policji w Kadzidle.

Osoby, które mają wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numer telefonu 47 704 14 24.

Pamiętajmy! Przestępcy stosują różne metody, by pozbawić nas pieniędzy. Jedną z nich jest, m.in.  wejście do naszego domu, czy mieszkania pod pretekstem np. sprzedaży, bądź zbiórki odzieży, podając się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej, czy gazownika. Każda z takich wizyt obarczona jest ryzykiem, że zostaniemy oszukani, bądź okradzeni z pieniędzy, bądź kosztowności.

Dlatego po raz kolejny apelujemy o zachowanie dużej dozy nieufności podczas kontaktów z osobami obcymi. Nigdy nie powinniśmy pozwalać na wejście do naszego domu, czy mieszkania obcym osobom bez względu na podawany przez nich pretekst. Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla tych, którzy wpuszczają do domu, czy mieszkania obce osoby.

Przypominamy także, że najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania gotówki jest bank.

Oczywiście pomaganie jest szlachetne, natomiast musi ono być z rozwagą. Dla własnego bezpieczeństwa nie wpuszczajmy do naszego domu, czy mieszkania obcych osób bez względu na to jakie historię nam będą opowiadać.

Osoby starsze, mieszkające samotnie nie powinny otwierać drzwi nieznajomym bez wcześniejszego np. kontaktu np. telefonicznego z rodziną.

Bądźmy ostrożni na domokrążców, którzy oferują do sprzedaży różnego rodzaju produkty, np. tak jak w tym przypadku pościel.  Może zdarzyć się tak, że głównym ich celem nie jest sprzedaż towaru, a pozbawienie nas oszczędności!

Zwracajmy także uwagę na obce osoby, które pojawiają się w rejonie miejsca naszego zamieszkania. Jeżeli jakaś sytuacja wzbudzi nasze obawy, poinformujemy o tym policję. Policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą „intencje” tych osób.

Autor: kom. Tomasz Żerański

 

 

Powrót na górę strony