Aktualności

Wspólne działania ostrołęckiej policji oraz grupy „Kierowcy dzieciom” na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych

Data publikacji 25.11.2022

W tym tygodniu ostrołęccy policjanci razem z grupą „Kierowcy dzieciom” przeprowadzili akcję „Bezpieczna droga do szkoły” w Szkole Podstawowej w Piskach. Wydarzenie było okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego przemieszczania się po naszych drogach, jak również promocji elementów odblaskowych, jako elementu ubioru, w jaki powinien być wyposażony każdy pieszy i rowerzysta. Bądźmy bezpieczni i nośmy odblaski! Dziękujemy grupie „Kierowcy dzieciom” za tak duże zaangażowanie się w działania profilaktyczne skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym użytkownikom dróg.

Ostrołęccy policjanci, jak również członkowie grupy „Kierowcy dzieciom” przemieszczający się po drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotna dla każdego kierującego jest właściwa widoczność pieszego, czy też rowerzysty na drodze. Osoba wyposażona w elementy odblaskowe daje czas kierującemu samochodem na skuteczne hamowanie lub wykonanie bezpiecznego manewru. Odblaski zwiększają przez to wielokrotnie bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów poruszających się po naszych drogach.

Świadomość występujących zagrożeń skłoniła grupę „Kierowcy dzieciom” oraz funkcjonariuszy Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce do przeprowadzenia akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w Szkole Podstawowej w Piskach.

Każdego roku ostrołęccy policjanci przy okazji tego typu wydarzeń i działań profilaktycznych przekazują tysiące elementów odblaskowych mieszkańcom naszego miasta i powiatu. Również w ramach tej akcji – organizowanej po raz pierwszy wspólnie z grupą „Kierowcy dzieciom”, uczniowie otrzymali elementy odblaskowe oraz obejrzeli spot profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa na drodze.

Zachęcamy, aby elementy odblaskowe były stałą częścią ubioru pieszych i rowerzystów. Nie przechowujmy odblasków w domu – nośmy je na co dzień!

kom. Tomasz Żerański

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

 • Policjant i członkowie grupy kierowcy dzieciom, w tle dwa ciągniki siodłowe
  Policjant i członkowie grupy kierowcy dzieciom, w tle dwa ciągniki siodłowe
 • policjant i członkowie grupy kierowcy dzieciom podczas spotkania z dziećmi
  Policjant i członkowie grupy kierowcy dzieciom podczas spotkania z dziećmi
 • policjant podczas spotkania z dziećmi
  policjant podczas spotkania z dziećmi
 • policjant rozdaje odblaski dzieciom
  policjant rozdaje odblaski dzieciom
 • dzieci, w tle radiowóz policyjny
  dzieci, w tle radiowóz policyjny
Powrót na górę strony