Aktualności

Policyjne działania ,, Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 06.06.2017

Dziś policjanci z Ostrołęki prowadzą działania "Alkohol i narkotyki". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Dziś od wczesnych godzin rannych  funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego prowadzą działania „Alkohol i narkotyki”. 24 godzinne działania ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony