Aktualności

Posumowanie policyjnych działań ,,Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 07.06.2017

Podczas minionej doby na drogach naszego miasta i powiatu policjanci przeprowadzili działania pod nazwą ,,Alkohol - Narkotyki”. Celem działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego osób znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających.

Mimo nagłaśniania akcji w środkach masowego przekazu nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę po alkoholu.

Dlatego od wczorajszego ranka w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi z Ostrołęki przeprowadzili na terenie miasta i powiatu wzmożone działania ,,Alkohol i Narkotyki”.

 

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 305 kierujących, niestety nie wszyscy byli odpowiedzialnymi kierującymi.

Dwóch ze skontrolowanych kierujących znajdowało się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo zatrzymano jednego kierującego, który kierował pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd prawomocnego zakazu kierowania pojazdami.

Dalsze działania już wkrótce.

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

 Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony