Aktualności

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – DZIĘKI NIEJ KAŻDY MA WPŁYM NA BEZPIECZEŃSTWO

Data publikacji 12.01.2023

Już prawie 5800 zgłoszeń zostało naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo, m.in. w miejscu swojego zamieszkania. Dziękujemy mieszkańcom za otrzymane zgłoszenia i zachęcamy do korzystania z aplikacji. Każde napływające od Państwa zgłoszenie jest przez nas sprawdzane. Razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa dobrze znają mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego  i chętnie korzystają z tego interaktywnego narzędzia. Od początku powstania "mapy" za pośrednictwem KMZB wpłynęło  5767 zgłoszeń, 3305 z nich zostało potwierdzonych.

Tylko w roku ubiegłym przyjęto za pośrednictwem KMZB 1059 zgłoszeń, 687 to zgłoszenia potwierdzone.

W roku 2022 najwięcej zgłoszeń dotyczyło: przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejsca niedozwolonych, niewłaściwej infrastruktury drogowej, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, a także dzikich wysypisk śmieci.

Za każde to zgłoszenie serdecznie Państwu dziękujemy.  Część ze wskazanych przez internautów zagrożeń była również zbieżna z informacjami, którymi dysponowali dzielnicowi w swoich rejonach oraz policjanci ruchu drogowego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców  na drogach naszego powiatu.

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a dzielnicowi tworząc plany działań priorytetowych eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych.

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Aplikacja jest także bezpłatna i może działań w trybie offline. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony