Aktualności

Policjanci z Ostrołęki zabezpieczali miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot - przypominamy właściwy sposób postępowania w przypadku takich sytuacji

Data publikacji 31.03.2023

Spośród licznych zadań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa jakie wykonuje policja jednym z nich jest zabezpieczenie miejsc, w których znalezione zostały niewybuchy. To ważne, aby w każdym tego typu przypadku osoby postronne były bezpieczne. Wczoraj na terenie powiatu ostrołęckiego znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Ostrołęccy policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych oraz powiadomili saperów, którzy dziś wywieźli niewybuch na poligon.

 

Wczoraj w godzinach wieczornych dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony niebezpiecznym znalezisku, który został znaleziony na terenie gminy Rzekuń .

Znaleziony przedmioty to niewybuch pocisku moździerzowego o kalibrze 82 mm, który został odnaleziony podczas prowadzonych tam prac budowalnych.

Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych. O znalezisku powiadomili saperów, którzy dziś wywieźli go na poligon.  

Przypominamy, jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch:

- pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

- o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

kom. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony