Aktualności

Weekend zacznie bez prawa jazdy…

Data publikacji 31.03.2023

Wsiadł na motorower będąc w stanie nietrzeźwości - to nie był dla niego najlepszy początek weekendu. Apelujemy o odpowiedzialność na drodze bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy, przypominamy również, że w holu głównym ostrołęckich policjantów znajduje się alkomat, dzięki któremu każda osoba może w sposób bezpłatny i anonimowy sprawdzić swoją trzeźwość.

Jazda pod wpływem promili bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla samych nieodpowiedzialnych kierowców, jak i osób postronnych. Jeden z mieszkańców naszego powiatu początek weekendu nie zaliczy do udanych.

38- latek zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu po drodze publicznej w Łysych, alkomat wykazał u niego prawie promil alkoholu. Na szczęście w pobliżu byli policjanci z Posterunku Policji w Łysych, którzy przerwali jego niebezpieczną jazdę.

Mężczyzna swoją bezmyślną decyzją pozbawił siebie prawa jazdy, niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w holu głównym ostrołęckiej komendy znajduje się nowoczesny alkomat, dzięki któremu sami całkowicie anonimowo możemy zbadać swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców 24 godziny na dobę.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony