Aktualności

Policyjna akcja ostrołęckiej drogówki "trzeźwość" - podsumowanie

Data publikacji 11.04.2023

Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę i wyruszają w drogę. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, dziś rano ostrołęccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu pijanych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość” funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości u blisko 2 tysięcy kierowców. Udaremnili dalszą jazdę 8 kierowcom, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem promili. Zatrzymano także 2 kierowców, którzy w ogóle nie powinni poruszać się po drodze w roli kierowców, ponieważ nie mieli prawa jazdy.

Okres Świąt to zawsze do policjantów czas wytężonej pracy. Nie inaczej było podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Wszystko po co, aby nasi mieszkańcy byli bezpieczni. Jednak policyjne działania nie kończą się wraz z końcem Świąt.

Dziś rano mundurowi z ostrołęckiej drogówki przeprowadzili policyjne działania „trzeźwość”. Niestety w ich trakcie nie zabrakło osób, którzy wsiedli za „kierownicę” będąc pod wpływem alkoholu.

Łącznie poddano badaniu na zawartość alkoholu 1820 kierowców. W trakcie policyjnej akcji udaremniono jazdę 8 kierowcom znajdującym się pod działaniem alkoholu - 6 z nich poruszało się samochodami, a kolejnych 2 rowerami. Niechlubny rekordzista miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Jednak to nie wszystko, w trakcie policyjnej akcji udaremniono jazdę także 2 kierowcom, którzy nie posiadali prawa jazdy.

Apelujemy do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Prowadząc pojazd, odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też za bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu  we krwi wynosi lub prowadzi do stężenia od 0,2 do 0,5 promila) to wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony