Aktualności

Oszustwa w internecie – bądźmy ostrożni

Data publikacji 21.06.2017

Podczas minionej doby do ostrołęckiej komendy policji wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące oszustw w ,,sieci”. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i zasady ograniczonego zaufania przy zakupach na portalach aukcyjnych.

Niemal każdego miesiąca do Komendy Policji w Ostrołęce zgłaszają się osoby, które zostały oszukane podczas internetowych zakupów. Oczywiście ta forma robienia zakupów jest dla wielu z nas łatwiejsza, to jednak nie możemy zapominać o dużej ostrożności w tym zakresie.

 

Wczoraj w godzinach południowych do ostrołęckiej komendy zgłosiły się dwie osoby i poinformowały o oszustwie podczas zakupów na portalach aukcyjnych.

Pierwsza z osób około 40 – letni ostrołęczanin w kwietniu bieżącego roku za pośrednictwem portalu aukcyjnego kupił dysk do komputera  za kwotę ponad 600 złotych.

Druga z zawiadamiających  osób, to mieszkanka naszego powiatu. Pod koniec lutego bieżącego roku za pośrednictwem popularnego portalu aukcyjnego kupiła telefon komórkowy za kwotę blisko 300 złotych.

Obydwie osoby po zakupie przelały całe kwoty na wskazane przez sprzedających konta, jednak do chwili obecnej nie otrzymali oni zamówionego towaru, ani tez zwrotu gotówki.

 

Sprawą dalej zajmują się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ostrołęckiej komendy.

 

Zwracamy się z prośba o rozsądne podchodzenie do wszelkiego rodzaju ,,okazji” czekających na nas podczas zakupów za pośrednictwem stron www.

,,Lampka ostrzegawcza” powinna nam się zapalić, gdy cena znacząco odbiega od wartości rynkowej danego produktu ,lub gdy nie mamy pełnych danych personalnych osoby sprzedającej.

Najbezpieczniejszą formą płatności będzie ta za tzw. pobraniem.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony