Aktualności

Nieodpowiedzialny kierujący zatrzymany przez policjantów z ostrołęckiej komendy - zachowujmy się rozsądnie i nie wsiadajmy ,, za kółko” pod wpływem alkoholu.

Data publikacji 21.06.2017

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego udaremnili jazdę kolejnemu bezmyślnemu kierowcy, który postanowił kierować pojazdem będąc pod działaniem alkoholu. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, jak ustalili mundurowi zostały mu one zatrzymane kilka dni temu właśniej za jazdę ,,po alkoholu”. Odpowie on teraz za swoje postępowanie przed sądem. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM za które grozi kara do 2 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce mając na uwadze zmniejszenie wypadków i kolizji drogowych na terenie naszego miasta i powiatu cały czas prowadzą działania ukierunkowane na wyeliminowanie z dróg ,,pijanych kierowców”.

Wczoraj kwadrans przed godziną 17:00 mundurowi z ,, drogówki” zatrzymali w Ostrołęce do kontroli forda, którego sposób jazdy wskazywał, że jego kierujący może znajdować się pod dzianiem alkoholu.

Już kilka sekund po rozpoczęciu kontroli okazało się, że decyzja o kontroli pojazdu była słuszna. Od kierującego pojazdem około 50 – letniego mieszkańca Ostrołęki było wyraźnie  czuć alkohol. Przeprowadzane badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Ponadto zatrzymany do kontroli mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.  Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie, że jego uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane zaledwie kilka dni wcześniej właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Zachowujmy się odpowiedzialnie, nigdy nie wsiadajmy ,, do auta” pod wpływem alkoholu. To samo dotyczy kierujących jednośladami.

Pogoda sprzyja spotkaniom  w gronie ,,znajomych”, jednak nie możemy zapominać o tym, że ponosimy odpowiedzialność za to co robimy.  Spotykając się na różnego rodzaju spotkaniach wcześniej zaplanujmy sobie bezpieczny powrót do domu.

Jazda pod wpływem alkoholu, to jedna z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć. Utrata  prawa jazdy, to najmniejsza z konsekwencji związanych z tego rodzaju bezmyślnym zachowaniem.

Pamiętajmy też, że czasu nie możemy cofnąć i w przypadku zdarzenia drogowego w którym ucierpią niewinne osoby, to my poniesiemy największą odpowiedzialność karną i moralną.

Będąc również świadkami takich sytuacji poinformujmy o tym policję, zwykły jeden telefon jest w stanie uratować komuś zdrowie, a nawet życie.


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony