Aktualności

Posiadał narkotyki, ale prawa jazdy już nie - niebezpieczną jazdę udaremnili policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle

Data publikacji 24.05.2023

Czujność i skrupulatność podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych funkcjonariuszy z Kadzidła pozwoliło na przerwanie niebezpiecznej jazdy mieszkańcowi tej gminy. Jak się okazało mężczyzna w ogóle nie powinien być na drodze w roli kierowcy, jednak to nie wszystko…

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze wszystkim uczestnikom ruchu drogowego stanowi dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ważne zadanie. Policjanci 24 - godziny na dobę są obecni na drogach naszego miasta i powiatu, aby udaremniać jazdę niebezpiecznym kierowcom.

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle zauważyli osobowego kierującego citroenem. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna porusza się bez uprawnień do kierowania, dlatego pojazd został zatrzymany do kontroli.

Za jego kierownicą siedział 34-mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, był zdenerwowany. Sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że nie powinien w ogóle poruszać się po drodze w roli kierowcy, ponieważ nie posiada prawa jazdy.

W związku z podejrzanym zachowaniem 34-latka policjanci postanowi sprawdzić zarówno jego, jak i auto, którym się poruszał pod katem posiadania narkotyków.

W trakcie czynności mundurowi znaleźli przy mężczyźnie torebkę z suszem roślinnym, który po jego wstępnym zbadaniu okazał się być marihuaną. 34-latek został osadzony w policyjnym areszcie, pobrano od niego krew do badań, aby ustalić, czy kierując nie znajdował się pod działaniem środków odurzających.

Niebawem odpowie on za swoje postępowanie przed sądem.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony