Aktualności

Jutro - policyjne działania ,,Niechronieni ”

Data publikacji 28.06.2017

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce włączają się w ogólnokrajowe działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Działania potrwają do późnych godzin nocnych.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ta grupa jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W związku z tym jutro o godzinie 6:00 rano  na terenie Ostrołęki i powiatu policjanci rozpoczną  działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.


Funkcjonariusze ,,drogówki"  będą zwracać uwagę na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, miejsc niebezpiecznych, będą stanowczo reagować w miejscach gdzie nagminnie łamane są przepisy prawa.

Mundurowi obejmą nadzorem odcinki dróg, w których nie ma wydzielonych chodników. W ramach akcji funkcjonariusze zwracać będą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyjrzą się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinniśmy zawsze zachować szczególną ostrożność.

Zwracamy się także z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych.

 

Ważnym jest, aby podczas przekraczania jezdni skupić się na tym co dzieje się wokół nas, a nie np. na pisaniu sms, bądź przeglądaniu portali społecznościowych, niestety takie sytuację również mają miejsce.

Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała. Działania potrwają do późnych godzin wieczornych.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony