Aktualności

Policyjne działania ,,Prędkość” – podsumowanie

Data publikacji 05.07.2017

Policjanci z wydziałów ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wczoraj prowadzili działania „Prędkość” na terenie naszego miasta i powiatu. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Niestety nie wszyscy kierujący stosowali się do obowiązujących limitów prędkości, jednemu z kierujących za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymano prawo jazdy.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych w tym śmiertelnych. W związku z tym ostrołeccy policjanci aby zapobiec takim zdarzeniom drogowym prowadzili w dniu 4 czerwca działania o nazwie "Prędkość".

Policjanci sprawdzali z jaką prędkością poruszają się pojazdy w wybranych miejscach, również w tych wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi odnotowali 38 kierujących autami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Ostrołęki, który w sposób rażący przekroczył dozwoloną prędkość poruszając się w obszarze zabudowanym. Mężczyzna na ul. Goworowskiej w Ostrołęce jadąc subaru przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h.

 

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Dalsze działania już wkrótce.


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęki

Powrót na górę strony