Aktualności

Wzmożone kontrole prędkości - już w najbliższy weekend

Data publikacji 13.07.2017

W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce od piątku do niedzieli przeprowadzą działania „PRĘDKOŚĆ”. Policjanci z ,,drogówki” czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególną uwagę zwrócą na kierujących jadących z nadmierną prędkością.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków.

 Funkcjonariusze wykorzystają sprzęt pomiarowy, m.in. policyjne motocykle, videorejestrator, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i kolizji. Dlatego apelujemy do wszystkich o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości.

 

Przypominamy także, że za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/ h obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy.

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony