Aktualności

Policyjne działania ,,Rynek” - podsumowanie

Data publikacji 07.11.2023

Wczoraj policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, patrolowego i prewencji w trosce o bezpieczeństwo osób przebywających na Targowisku Miejskim przeprowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym oraz kradzieżom mienia pozostawionego w pojazdach na parkingach. Najważniejszą informacją w tym zakresie jest fakt, że podczas działań nie odnotowano żadnej kradzieży.

Policjanci z Ostrołęki cały czas szukają nowych sposobów docierania z działaniami prewencyjnymi do szerszej grupy odbiorców. Działania takie są bardzo ważne w kontekście zapobiegania różnego rodzaju przestępstwom, które są najbardziej uciążliwe społecznie społecznie.

Często w ferworze zakupów, roztargnienia zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego wychodząc naprzeciw tego rodzaju zagrożeniom policjanci trzech ostrołęckich wydziałów kryminalnego, patrolowego i prewencji połączyli siły, aby przeciwdziałać tego rodzaju przestępczości przeprowadzając działania pt. ‘’Rynek”. We wczorajszych działaniach brali udział zarówno policjanci umundurowani, jak i Ci po cywilnemu.

Oprócz fizycznego dbania o bezpieczeństwo osób przebywających na rynku policjanci przekazywali także ulotki dotyczące, m.in. sposobu działania kieszonkowców. Spotkanie te były także doskonałą okazją do porozmawiania z seniorami na temat najczęściej stosowanych metod przez sprawców przestępstw, m.in. na wnuczka i na policjanta. Podczas rozmów mundurowi wskazywali, jak mieszkańcy mają się zachować w takich sytuacjach.

Ponadto  policjanci w działaniach oraz  podczas codziennej służby rozpowszechniali informacje dotyczące aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie krok po kroku pokazywano, jak korzystać z nowych narzędzi teleinformatycznych, które poprawiają nasze bezpieczeństwa  oraz ułatwiają kontakt z dzielnicowym naszego rejonu.

Na uwagę zasługuje fakt, że od momentu rozpoczęcia działań nie odnotowano w tych miejscach kradzieży - działania będą kontynuowane.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony