Aktualności

Nie wpuszczajmy żadnych obcych osób do naszego domu, czy mieszkania. Ostrzeżmy Seniorów z naszej rodziny przed działaniami oszustów

Data publikacji 25.07.2017

Ostrołęccy policjanci poszukują dwie kobiety, które wczoraj pod pretekstem szukania pracy weszli do domu 84 – letniej mieszkanki naszego powiatu i odwracając jej uwagę ukradli pieniądze w kwocie kilkuset złotych. Apelujemy o ostrożność i rozwagę w kontaktach z osobami nieznajomymi. Uczulmy członków naszej rodziny na powyższe sytuację.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20:30 na terenie gminy Lelis. Do drzwi  84 – letniej mieszkanki naszego powiatu ,,zapukały”  dwie kobiety. Oświadczyły one, że chcą porozmawiać temat pracy w charakterze ,,opiekunki” dla Seniorów. Gospodyni przystała na propozycję rozmowy i wpuściła je do środka swojego domu.  W trakcie ,,wizyty” jedna z kobiet odciągnęła jej uwagę , w tym czasie druga plądrowała jej dom. W aucie przed posesją czekał mężczyzna. Po zakończeniu wizyty gospodyni zorientowała się, że skradziono jej pieniądze w kwocie kilkuset złotych.  

Wszystkie osoby mające wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z dyżurnym ostrołęckiej policji pod numerem telefonu 29 – 760 – 14 -24.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność przy wpuszczaniu do naszych mieszkań osób nieznajomych.  Pamiętajmy, że oszuści stosują różne metody by wzbudzić nasze zaufanie i przekonać o autentyczności sytuacji w której się znaleźliśmy. W kontaktach z nieznajomymi zachowajmy wzmożoną czujność i rozwagę. Jeśli już obce osoby znajdą się w naszym mieszkaniu nie spuszczajmy ich z oczu, nie chwalmy się drogocennymi przedmiotami oraz zachowajmy szczególną czujność.

 

asp. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony