Aktualności

Ostrołęccy policjanci uczyli bezpieczeństwa najmłodszych grając w „Minecrafta”

Data publikacji 22.03.2024

Zakończył się projekt dotyczący bezpieczeństwa najmłodszych. W jego ramach uczniowie poznawali bezpieczne zachowania w internecie pod nadzorem dorosłych poprzez przejście specjalnego scenariusza gry. Zajęcia są prowadzone z projektu „Bezpieczeństwo w sieci – my to rozumiemy”.

Ostrołęccy policjanci od kilku tygodni prowadzili cykl spotkań z uczniami na temat bezpiecznych zachować podczas gier internetowych. Wszystko po to, aby dzieci poznawały bezpieczne zachowania w internecie pod nadzorem dorosłych poprzez przejście specjalnego scenariusza gry. Głównym celem projektu było zwiększenie bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w cyberprzestrzeni poprzez wzrost ich wiedzy z zakresu potencjalnych wyłudzeń finansowych w Internecie oraz umiejętności zabezpieczenia swoich danych osobowych, haseł oraz pieniędzy w sieci.

Ostatnie zajęcia w ramach tego projektu miały miejsce w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle  pn „Cybercraft – bezpieczeństwo w sieci z Minecraftem" z zakresu cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem aplikacji Minecraft Education Edition.

Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo, dzięki której uczniowie mają szansę zdobyć wiedzę o bezpieczeństwie w sieci poprzez zabawę. Uczniowie pod okiem policjantów uczą się  jak dbać o swoje dane osobowe oraz w jaki sposób chronić się przed kradzieżą tożsamości w sieci. Zajęcia polegają, m.in. na przejściu przez specjalny scenariusz dotyczący cyberbezpieczeństwa gry MainCraft.

Młodzież ze szkół podstawowych z terenu Ostrołęki, która przystąpiła do projektu otrzymała duża „dawkę” wiedzy o bezpieczeństwie w sieci. Łączenie projekt objął uczniów z 4 placówek oświatowych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Zajęcia były prowadzone z projektu „Bezpieczeństwo w sieci - my to rozumiemy”.

 kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony