Aktualności

Działania „Prędkość" - podsumowanie

Data publikacji 02.08.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, w miniony weekend, przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. Kontrolowali nie tylko szybkość przemieszczania się kierujących po drogach powiatu ostrołęckiego i samej Ostrołęki, ale również stosowanie się kierujących do innych, aktualnie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Niestety nadal nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Efektem tych trzydniowych działań ostrołęckich policjantów było: 159 kontroli pojazdów. Niestety aż w 108 przypadkach doszło do przekroczenia prędkości, za co m.in. zostały zatrzymane 4 blankiety prawa jazdy. Dodatkowo 1 blankiet został zatrzymany za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, potocznie nazywane „kolizją”. Policjanci nałożyli 104 mandaty karne. W trakcie działań obsługiwali również 2 wypadki drogowe, w których były osoby ranne.

W dalszym ciągu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce apelują o rozwagę i samokontrolę. Nie dajmy się ponieść fantazji. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich i innych uczestników ruchu drogowego poprzez chociażby zdjęcie nogi z pedału gazu w swoim pojeździe.

 

mł. asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony