Aktualności

Nowe „Czarne Punkty Wodne” w Ostrołęce

Data publikacji 03.08.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Ostrołęki, kontynuując kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, dokonali w dniach 02–03 sierpnia 2017 roku wkopania 2 tablic „Czarny Punkt Wodny”. O konieczności ustawiania takich tablic ostrzegawczych w naszym rejonie oraz o niepokojących statystykach utonięć na Mazowszu rozmawiali dzisiaj Wiceprezydent Miasta Ostrołęki – Pan Grzegorz Płocha, Dyrektor Wydziału Promocji Miasta, Kultury i Sportu – Pani Maria Rochowicz oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce – podkom. Piotr Góralczyk.

Rozmowy na temat tragicznych w skutkach wypadków nad obszarami wodnymi rozpoczęły się w siedzibie ostrołęckiej Policji i Urzędzie Miasta już przed wakacjami. Zostały wytypowane tego typu miejsca, z których korzystają osoby w każdym wieku podczas wakacyjnego wypoczynku. Biorąc pod uwagę fakt, że najczęściej do utonięć dochodzi w miejscach niestrzeżonych oraz w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających, dokonano oznakowania tablicą „Czarny Punkt Wodny” 2 miejsc usytuowanych nad „Narwią” w Ostrołęce. Tablice te zobaczymy w rejonie ostrołęckiego Portu i w miejscu znajdującym się kilkaset metrów od Portu, kierując się w dół rzeki „Narew”. Jeszcze jedna tego typu tablica znajduje się dalej, w rejonie jednej z niestrzeżonych plaż.

Oznakowania te mają skłonić wypoczywających do refleksji i zwiększonej czujności w kwestii bezpieczeństwa własnego i bliskich korzystających z wypoczynku nad wodą.

Ostrołęcka Policja i przedstawiciele lokalnego samorządu przestrzegają przed brawurą osób kąpiących się oraz przed korzystaniem z różnego rodzaju akwenów po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że wakacje to czas kiedy dochodzi do największej liczby utonięć.

 

mł. asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony