Aktualności

Ostrołęccy policjanci odzyskali skradzione mienie

Data publikacji 03.08.2017

Szybka reakcja ostrołęckich policjantów na zgłoszenia dot. kradzieży 2 rowerów oraz telefonu doprowadziła do ich odzyskania i zatrzymania sprawców. Mienie to zostało skradzione w miniony piątek i poniedziałek. Sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży oraz paserstwa, do czego wstępnie się przyznali. Apelujemy do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego o właściwe zabezpieczanie mienia przed kradzieżą.

W miniony piątek Dyżurny ostrołęckiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie dot. kradzieży roweru, o wartości 1700 złotych, sprzed budynku na jednej z ulic w Ostrołęce. Do działań w tej sprawie zostali skierowani policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, Kryminalnego, Patrolowego i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Zaangażowanie policjantów pozwoliło na zatrzymanie następnego dnia osoby podejrzewanej o dokonanie tej kradzieży i odzyskanie skradzionego mienia. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży. Wstępnie przyznał się on do popełnienia tego czynu i odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

W poniedziałek miała miejsce podobna sytuacja. Rower o podobnej wartości został skradziony sprzed ostrołęckiego „Handlowca”. I tym razem ostrołęccy policjanci, a dokładnie dzielnicowi, szybko odzyskali skradzione mienie. Nastąpiło to już w ciągu 2 godzin od zgłoszenia. Osoba podejrzewana o dokonanie tej kradzieży została doprowadzona do policyjnego aresztu. Przedstawiony został jej zarzut kradzieży, po czym została zwolniona.

W sprawie telefonu o wartości około 700 złotych skradzionego w Ostrołęce w ubiegły piątek zostały zatrzymane aż dwie osoby. Kobieta odpowie za dokonanie jego kradzieży, a mężczyzna za tzw. „paserstwo”. Telefon został odzyskany, gdy już znajdował się w jednym z lombardów. Osobom przedstawiono zarzuty, po czym zwolniono.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce apelują do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego o właściwe zabezpieczanie mienia przed kradzieżą. Pozostawienie roweru lub innych wartościowych rzeczy w miejscach ogólnodostępnych bez wcześniejszego ich zabezpieczenia może sprawić, że szybko zmienią one właściciela, a my staniemy się ofiarą przestępstwa kradzieży.

 

 

mł. asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony