Aktualności

„Czarny Punkt Wodny” w Krukach

Data publikacji 06.08.2017

W miniony piątek, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z przedstawicielami Zakładu Górniczego Grabowo-Kruki „Grupy Silikaty Sp. z o. o.” w Krukach, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, wkopali kolejną w powiecie ostrołęckim tablicę „Czarny Punkt Wodny”.

„Grupa Silikaty Sp. z o. o.” w Krukach zwróciła się kilka miesięcy temu do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z prośbą o zwiększenie nadzoru nad miejscem, w którym znajduje się Zakład Górniczy Grabowo-Kruki. Umotywowane było to faktem, iż z wyrobisk znajdujących się na terenie tego zakładu, jako miejsc służących do kąpieli, korzystały osoby nieuprawnione do wstępu na ten teren. Zaznaczyć należy, że w miejscu tym w 2013 roku doszło do utonięcia 19-letniego mężczyzny.

 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości Kruki i okolic, osoby odpowiedzialne w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce za dyslokowanie służb, umieściły to miejsce, jako podlegające szczególnej kontroli. Pojawiają się tam częstsze patrole Policji i dodatkowo podjęto decyzję o umieszczeniu w tym miejscu tablicy „Czarny Punkt Wodny”.
 Oznakowanie to ma ostrzec wszystkie osoby, którym przyjdzie do głowy pomysł korzystania z tego miejsca, jako z kąpieliska, aby pod żadnym pozorem tego nie robiły. Pamiętajmy, że jest to teren prywatny. Wstęp na ten teren osób nieuprawnionych jest zabroniony.

 

Apelujemy o to by nie łamać zakazu wstępu na teren Zakładu Górniczego Grabowo-Kruki i pod żadnym pozorem nie korzystać, jako z miejsca służącego do kąpieli, z wody znajdującej się w obrębie wyrobisk tego zakładu. Przestrzeganie tych zakazów może uchronić nas lub naszych najbliższych od tragedii.

 

mł. asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony