Aktualności

„Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" – policyjne statystyki

Data publikacji 07.08.2017

Działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” zostały przeprowadzone przez ostrołęckich policjantów 03 sierpnia 2017 roku. Funkcjonariusze kontrolowali zachowanie na drodze pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Przyglądali się również zachowaniu kierujących samochodami w stosunku do „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”.

Pomimo tego, że akcja przeprowadzona była tylko jednego dnia w godzinach od 06.00 do 22.00, jej efekty wzbudzają niepokój u stróżów prawa. Kierujący rowerami w 3 przypadkach łamali przepisy przejeżdżając wzdłuż przejść dla pieszych. Piesi aż 18-krotnie przechodzili na drugą stronę jedni w miejscach niedozwolonych. Wobec rowerzystów i pieszych, policjanci nałożyli 22 mandaty karne. W stosunku do kierujących samochodami, mundurowi zastosowali 34 mandaty karne, 4 pouczenia, a w 2 przypadkach sporządzili dokumentację celem skierowania sprawy do sądu.

Zaznaczyć należy, że tylko w 2 przypadkach, popełnione przez kierujących pojazdami wykroczenia polegały na niewłaściwym zachowaniu się w stosunku do „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”.

Patrząc na te policyjne statystyki, apelujemy szczególnie do samych „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”, aby zadbali o własne zdrowie i życie. By uniknąć tragedii, niezbędne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz rozwaga i samokontrola.

Apelujemy również do kierujących pojazdami, by uważali szczególnie na pieszych i rowerzystów, którzy, jak widać, w wielu przypadkach zachowują się na drodze w sposób niewłaściwy i niezgodny z przepisami ruchu drogowego. Zmniejszmy prędkość, aby było bezpieczniej.

 

mł. asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony