Aktualności

Ostrołęccy policjanci – profilaktycznie!

Data publikacji 16.08.2017

W minioną sobotę, ostrołęccy profilaktycy wzięli udział w festynie rodzinnym „Cud Nad Narwią” na Plaży Miejskiej w Ostrołęce. Mundurowi rozdawali najmłodszym niebieskie balony, a co najważniejsze – także ulotki propagujące właściwe zachowanie nad wodą i podczas wakacyjnego wypoczynku. Nie zabrakło chętnych do wspólnych zdjęć i „zwiedzania” policyjnego radiowozu.

Ostrołęccy policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką, wzięli udział w sobotnie popołudnie w festynie „Cud Nad Narwią” zorganizowanym na Plaży Miejskiej w Ostrołęce. Mundury i sprzęt policyjny przyciągał uwagę szczególnie najmłodszych, ale nie zabrakło również młodzieży, czy też ostrołęckich seniorów. Profilaktyka w tym dniu skierowana była do osób w każdym wieku. Najmłodsi cieszyli się z możliwości obejrzenia od wewnątrz policyjnego radiowozu. Czekała na nich niespodzianka w postaci niebieskich balonów, a także kolorowanek i książeczek z ilustracjami obrazującymi bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku. Nieco starsi otrzymali od policjantów ulotki dot. bezpieczeństwa nad wodą. Pełnoletnim mieszkańcom Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wręczano ulotki propagujące trzeźwość, właściwe zachowania na drodze i przestrzegające przed oszustami. Seniorzy szczególnie cieszyli się z ulotek zawierających informacje nt. oszustw na wnuczka, czy też na policjanta. Nie zabrakło również informacji o naborze do służby w Policji. Można było porozmawiać z policjantami w luźnej i miłej atmosferze, z czego wiele osób skorzystało.

Zachęcamy do poważnego podejścia do tematyki poruszanej przez policjantów w ramach działań profilaktycznych. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do różnego rodzaju przepisów oraz zakazów może uchronić nas od tragedii.

 

mł. asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony