Aktualności

UWAGA NA ZWIERZYNĘ LEŚNĄ!

Data publikacji 20.08.2017

W piątek, tuż przed godziną 20.30, na 115 km trasy K-53, na odcinku między miejscowościami Szwendrowy Most i Łodziska, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem okazałego Łosia. Uczestnicy zdarzenia mogą mówić o bardzo dużym szczęściu. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce apelują do kierujących pojazdami o ostrożność i rozwagę, szczególnie w miejscach, gdzie przebiegają szlaki migracji zwierzyny leśnej.

Odcinek trasy K-53 pomiędzy miejscowościami Szwendrowy Most i Łodziska jest dość dobrze znany mieszkańcom powiatu ostrołęckiego. Co jakiś czas dochodzi na tym odcinku do zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej. Bywa, że „spotkanie” na tej trasie pojazdu ze zwierzęciem kończy się tragicznie dla kierującego pojazdem lub pasażera. Tym razem podróżujący osobowym Seatem mogą mówić o bardzo dużym szczęściu. Kierujący tym pojazdem, mieszkaniec Ostrołęki lat 30, podróżował od strony msc. Dylewo w kierunku Ostrołęki wraz z czwórką pasażerów, wśród których znajdowała się kobieta w 8 miesiącu ciąży. Na jezdnię, tuż przed jadący pojazd, wyszedł okazały Łoś. Kierujący nie miał żadnych szans na uniknięcie zderzenia ze zwierzęciem, które wpadło na szybę czołową pojazdu i dalej na jego dach, po czym spadło na jezdnię. Łoś w wyniku zdarzenia padł na miejscu. Podróżujący pojazdem nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Pani będąca w ciąży została jednak profilaktycznie zabrana do szpitala przez załogę Pogotowia Ratunkowego celem wykonania badań.

Ruch pojazdów na opisywanym odcinku trasy K-53 został wstrzymany na czas wykonania niezbędnych czynności przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego ostrołęckiej Komendy. Strażacy zorganizowali objazdy.

Apelujemy do użytkowników dróg o to by nie lekceważyć znaku ostrzegawczego „Uwaga! Zwierzyna leśna”, a dodatkowo przestrzegać obowiązujących ograniczeń prędkości i dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze.

Pamiętajmy, że utarte szlaki dzikich zwierząt często przecinają się z trasami komunikacyjnymi!

 

 

mł. asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

 

Powrót na górę strony