Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowe z Ostrołęki ustaliły sprawców i odzyskały skradziony rower. Sprawcy po kradzieży przemalowali go na inny kolor
Współpraca z lokalną społecznością dzielnicowych z Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce pozwoliła na ustalenie sprawców kradzieży roweru, którzy chcąc zmienić wygląd roweru przemalowali go po kradzieży. Nieletni odpowiedzą teraz za swoje postępowanie przed sądem.
-
Policja ostrzega przed zostawianiem dzieci samych w ogrodowych basenach – ryzyko utonięcia
Lato to okres, kiedy wiele rodzin spędza czas na świeżym powietrzu, ciesząc się słońcem i relaksem w przydomowych, ogrodowych basenach. Chociaż te wodne atrakcje mogą zapewnić wiele radości i ochłody w upalne dni, mogą również stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa najmłodszych. Policja apeluje do rodziców i opiekunów o szczególną ostrożność i nadzór nad dziećmi podczas korzystania z ogrodowych basenów, aby zapobiec tragicznym wypadkom.
-
PRZESTĘPCY PODSZYWAJĄC SIĘ ZA PRACOWNIKÓW BANKÓW DZWONIĄ DO MIESZKAŃCÓW I PRÓBUJĄ ICH OSZUKAĆ - NIE DAJMY SIĘ NABRAĆ!
Prosimy o jak najszybsze ostrzeżenie naszej rodziny i znajomych przed oszustami posługującymi się metodą na pracownika banku. Właśnie z taką sytuacją mieliśmy do czynienia dziś na terenie Ostrołęki. Przestępcy zadzwonili do ostrołęczanki, w rozmowie podając się za pracownika banku poinformowali ją o próbie zaciągnięcia z jej konta kredytu. Następnie wysłali jej link wraz z pinem i kodem do połączenia z działem technicznym. Na szczęście ostrołęczanka nie otworzyła nadesłanego linku ochraniając w ten sposób być może oszczędności całego życia – brawo. Nigdy nie otwierajmy podejrzanych linków. To właśnie za ich pomocą oszuści uzyskują dostęp do kont osób, którzy nieroztropnie „wchodzą” w nadesłane linki.
-
Zderzenie z policyjnym motocyklem
Zgłoszenie o zderzeniu ciężarówki i policyjnego motocykla w m. Kruki wpłynęło do dyżurnego ostrołęckich policjantów dziś o godzinie 13:14. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w chwili, gdy kierujący ciężarowym Iveco przewożącym beton wyjeżdżał z posesji. Policjant z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego poruszał się po drodze głównej W544. W wyniku czego doszło do kontaktu między pojazdami. Pomimo tego policjant zapanował nad motocyklem i się nie przewrócił - jednoślad został nieznacznie uszkodzony. Funkcjonariusz został zabrany do szpitala na badania. Obydwaj uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Apelujemy do kierowców o ostrożność i maksymalne skupienie podczas wykonywania takich manewrów jak włączanie się do ruchu, bądź zmiana pasa ruchu.
-
Współpraca służb dla bezpieczeństwa nad wodą - kontynuacja akcji „MYŚL TRZEŹWO NAD WODĄ”
Ostrołęccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej i Straży Miejskiej w Ostrołęce dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą wykorzystując do tego łodzie motorowe będące w posiadaniu poszczególnych służb. Wspólnym działaniom przyświeca jeden cel – BEZPIECZEŃSTWO. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, a woda to przede wszystkim żywioł, który nie wybacza błędów.
-
Policjanci z Ostrołęki nie pozwolili poszukiwanemu uniknąć kary więzienia
Upór i determinacja policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki policyjnej akcji poszukiwany najbliższe miesiące spędzi w Zakładzie Karnym zgodnie z orzeczonym wyrokiem.
-
87-latek chciał zainwestować w internecie - stracił ogromne pieniądze. Nie ufajmy obcym osobom, które oferują nam szybkie zyski - to oszustwo!
Przypominamy, że w przypadku otrzymania oferty, w której ktoś oferuje nam szybki i duży zysk trzeba być bardzo ostrożnym. Za zdecydowaną większością takich przypadków stoją oszuści. Pamiętajmy, że nikt nie dam nam nic za darmo. Nie zapominajmy także, że decyzję podjęte w wirtualnym świecie mają realne konsekwencje. Przekonał się o tym 87-letni mieszkaniec Ostrołęki, który skuszonym szybkim zyskiem przelał na konta oszustów kwotę prawie 108 tysięcy złotych. W internecie, podobnie jak w życiu musimy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Apelujemy do dzieci i wnuków seniorów, aby przestrzegali ich przed działaniem FAŁSZYWYCH doradców inwestycyjnych.
-
Podsumowanie policyjnych działań prędkość - ostrołęccy policjanci dyscyplinowali szybkich kierowców
Niestety wielu kierowców w dalszym ciągu lekceważy przepisy dotyczące limitów prędkości. Świadczy o tym, m.in. podsumowanie wczorajszych działań mundurowych z ostrołęckiej drogówki. Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo tego rodzaju działania będą prowadzone cyklicznie. Jeden z tzw. szybkich kierowców musiał pożegnać się z prawem jazdy. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dzięki temu nie tylko unikniemy mandatu, ale przede wszystkim będziemy BEZPIECZNI.
-
Nowobudowane i niezamieszkałe domy – widzimy osoby podejrzane - poinformujmy o tym policję
Ostrołęccy policjanci ponownie apelują o zabezpieczanie nowo budowanych domów. Właściwe zabezpieczenie powinno został zamontowane już na etapie budowy. Jeśli nie jest to możliwe, to nie zostawiajmy na terenie budowy żadnych wartościowych przedmiotów. Zwracajmy także uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w rejonie niezamieszkałych jeszcze domów, w przypadku podejrzeń informujmy o tym policję.
-
,,PARK” - policyjna akcja przeprowadzona przez ostrołęckich policjantów
Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego przeprowadzili podczas minionego weekendu działania pn. " PARK" na terenie miasta. Głównym celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia. Pamiętajmy, że odpoczywając, bądź wracając z zakrapianej imprezy nie możemy zakłócać swoim zachowaniem spokoju mieszkańcom, ani też niszczyć mienia. Podczas akcji, m.in. zatrzymano 2 mężczyzn: jeden z nich posiadał narkotyki, drugi był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Osoby spożywające alkohol w miejscach niedozwolonych również nie uniknęli odpowiedzialności karnej.