Aktualności
Rozmiar czcionki
-
ZAPNIJ PASY - poczuj uścisk bezpieczeństwa
Wakacje w pełni. To dla dzieci, ich rodziców i opiekunów czas wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network S.A. prowadzi ogólnopolską akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.
-
Policyjne działania „DYSKOTEKA” - w trosce o spokój nocny mieszkańców akcja będzie kontynuowana
Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w minioną sobotę przeprowadzili działania „Dyskoteka”. Miały one przede wszystkim na celu zapewnienie spokojnego wypoczynku nocnego mieszkańcom oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia w rejonach lokali gastronomicznych. Niestety wyniki działań pokazują, że wielu z „bawiących się” w rejonie dyskotek młodych osób nie przestrzegało przepisów dotyczących, m.in. spożywania alkoholu, bądź zakłócało cisze nocną. W związku z tym informujemy, że działania w tym zakresie będą kontynuowane.
-
Policjanci z Ostrołęki dyscyplinowali szybkich kierowców - podsumowanie sobotnich działań „Kaskadowy pomiar prędkości“
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w sobotę (06.07) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem tego typu działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Niestety jak pokazały wyniki przeprowadzonych działań wielu kierowców lekceważy przepisy dotyczące ograniczeń prędkości - otrzymali oni wysokie mandaty karne.
-
Pijana kierując BMW potrąciła pieszą. W samochodzie przewoziła dwójkę małych dzieci
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się wczoraj kierująca bmw. Kobieta na jednej z ulic Ostrołęki straciła panowanie nad autem, zjechała na chodnik, gdzie potrąciła nastolatkę - na szczęście piesza nie doznała poważnych obrażeń ciała. Przeprowadzone badanie alkomatem kierującej szybko wskazało prawdopodobną przyczynę tego zdarzenia - miała ona w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wraz z nią w bmw podróżowały dzieci w wieku 3 i 5 lat. Policjanci zatrzymali już jej prawo jazdy. Niebawem odpowie ona za swoje postępowanie przed sądem. Pamiętajmy: jazda pod wpływem promili, to ogromne zagrożenie nie tyko dla samych nieodpowiedzialnych kierowców, ale także ich pasażerów oraz osób postronnych.
-
Policja Ostrołęka: podsumowanie tygodniowych działań policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED
Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.
-
Policja Ostrołęka: Szybka jazda kierowcy Bmw pozbawiła go prawa jazdy - policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED dbają, aby na drogach było BEZPIECZNIE
Kolejny amator szybkiej jazdy stracił uprawnienia po tym jak w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie. Dalszą niebezpieczną jazdę kierowcy bmw udaremnili ostrołęccy policjanci, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED. Pomimo ładnej aury apelujemy o zdjęcie nogi z gazu dla bezpieczeństwa własnego oraz innych.
-
Działania „Kaskadowy pomiar prędkości” - kierowcy, noga z gazu. Ostrołęccy policjanci dbają o bezpieczeństwo na drodze
W celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w najbliższą sobotę ostrołęccy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Szczególną uwagę mundurowi zwrócą na kierowców jadących z nadmierną prędkością. A wszystko po to, by zminimalizować ilość wypadków drogowych i ich ofiar.
-
Dzielnicowe z Ostrołęki ustaliły sprawców i odzyskały skradziony rower. Sprawcy po kradzieży przemalowali go na inny kolor
Współpraca z lokalną społecznością dzielnicowych z Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce pozwoliła na ustalenie sprawców kradzieży roweru, którzy chcąc zmienić wygląd roweru przemalowali go po kradzieży. Nieletni odpowiedzą teraz za swoje postępowanie przed sądem.
-
Policja ostrzega przed zostawianiem dzieci samych w ogrodowych basenach – ryzyko utonięcia
Lato to okres, kiedy wiele rodzin spędza czas na świeżym powietrzu, ciesząc się słońcem i relaksem w przydomowych, ogrodowych basenach. Chociaż te wodne atrakcje mogą zapewnić wiele radości i ochłody w upalne dni, mogą również stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa najmłodszych. Policja apeluje do rodziców i opiekunów o szczególną ostrożność i nadzór nad dziećmi podczas korzystania z ogrodowych basenów, aby zapobiec tragicznym wypadkom.
-
PRZESTĘPCY PODSZYWAJĄC SIĘ ZA PRACOWNIKÓW BANKÓW DZWONIĄ DO MIESZKAŃCÓW I PRÓBUJĄ ICH OSZUKAĆ - NIE DAJMY SIĘ NABRAĆ!
Prosimy o jak najszybsze ostrzeżenie naszej rodziny i znajomych przed oszustami posługującymi się metodą na pracownika banku. Właśnie z taką sytuacją mieliśmy do czynienia dziś na terenie Ostrołęki. Przestępcy zadzwonili do ostrołęczanki, w rozmowie podając się za pracownika banku poinformowali ją o próbie zaciągnięcia z jej konta kredytu. Następnie wysłali jej link wraz z pinem i kodem do połączenia z działem technicznym. Na szczęście ostrołęczanka nie otworzyła nadesłanego linku ochraniając w ten sposób być może oszczędności całego życia – brawo. Nigdy nie otwierajmy podejrzanych linków. To właśnie za ich pomocą oszuści uzyskują dostęp do kont osób, którzy nieroztropnie „wchodzą” w nadesłane linki.