Aktualności

Podsumowanie świątecznego weekendu na terenie działania płockiej komendy

Data publikacji 02.04.2024

Za nami świąteczny długi weekend, który na terenie miasta i powiatu płockiego upłynął dość bezpiecznie. Wzmożone działania funkcjonariuszy oraz zdyscyplinowanie kierowców przyczyniły się do bezpieczeństwa na drogach. Niestety za kierownicą nie zabrakło nietrzeźwych kierujących.

Okres świąteczny na terenie miasta i powiatu płockiego upłynął dość bezpiecznie. Tak jak i w latach poprzednich, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. W zdecydowanej większości uczestnicy ruchu drogowego wykazali się rozwagą i odpowiedzialnością. W trakcie działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo podczas Świąt Wielkanocnych policjanci zwracali przede wszystkim uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów i stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Na terenie działania płockiej komendy doszło do 23 zdarzeń drogowych, na szczęście były to kolizje, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 200 pojazdów oraz wykonali ponad 600 badań stanu trzeżwości kierujących.

W wyniku prowadzonych kontroli stanu trzeźwości oraz dzięki reakcji świadków, mundurowi zatrzymali kierowców, którzy pomimo wcześniej spożywanego alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Kierowcy już stracili uprawnienia, teraz staną przed sądem. Wśród nietrzeźwych kierujących funkcjonariusze zatrzymali 66-letnigo kierującego citroenem który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, 55-letniego kierującego fordem – blisko 1,5 promila, 33-letniego kierującego renaultem -  blisko 2 promile, 58-letniego kierującego fordem – 2 promile.

https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/aktualnosci/aktualnosci/95480,Zatrzymany-dzieki-reakcji-swiadka-Stracil-samochod-za-jazde-po-alkoholu.html

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który przekroczył dozwolona prędkość o 72 km/h.

O tym możesz przeczytac tutaj:

https://mazowiecka.policja.gov.pl/wpl/informacje/aktualnosci/95438,Wiosenna-przejazdzka-zakonczona-utrata-prawa-jazdy.html

Podczas świątecznego weekendu zdecydowana większość otrzymanych zgłoszeń do płockiej komendy policji, dotyczyła awantur domowych. Niestety prawie każdej tego typu interwencji towarzyszył alkohol.

 

sierż. szt. Monika Jakubowska/ KMP w Płocku

Powrót na górę strony