Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zostań Policjantem! Nabory trwają
Będąc policjantem, możesz robić w życiu wiele pożytecznego, służąc ludziom i dbając o ich bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowa profesja – wymagająca, ale jednocześnie dająca dużo satysfakcji i, jak chyba żadna inna, niesamowite możliwości rozwoju.
-
ROADPOL Safety Days - Żyj i ratuj życie
W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona będzie akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).
-
Kolejne oszustwo - nie daj się nabrać!
Płocczanin przeglądając ogłoszenia na jednym z portali społecznościowych, zainteresował się ofertą rzekomo proponowaną przez jeden z koncernów paliwowych „gwarantującą” bardzo wysokie i pewne zyski. Stracił oszczędności, klikając w link podanej aplikacji internetowej. Ta nierozważna decyzja kosztowała 71-latka prawie 56 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają przed podobnymi ogłoszeniami, które pojawiają się na licznych stronach internetowych, w mailingach, sms-ach czy reklamach internetowych. To oszustwo!
-
Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym
Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Recydywiści zapłacą więcej. Zmiany dotyczą złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które będą bardziej bolesne, to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła.
-
Eskortowali rodzącą kobietę do szpitala
Wczorajsza służba przyniosła policjantom z posterunku w Drobinie niespodziewaną interwencję. Do funkcjonariuszy podjechała zdenerwowana kobieta i oznajmiła, że wiezie do szpitala rodzącą synową i prosi o pomoc w sprawnym dotarciu do szpitala. Kobiety miały do przejechania około 38 km. Liczyła się każda minuta, dlatego policjanci od razu przystąpili do pilotażu, który pozwolił kobietom bezpiecznie dotrzeć do celu.
-
Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP - do 30 listopada
Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 30 listopada 2022 roku, do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE-CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju.
-
Policjanci udaremnili jazdę kierującym, którzy nie powinni byli „wsiadać za kółko”
Płoccy policjanci, dbając o bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu, systematycznie eliminują kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj zakończył jazdę 34-latek, który posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, na jednej z ulic Płocka przekroczył dozwoloną prędkość, wsiadając za kierownicę audi. Z uprawnieniami do kierowania pożegnał się z kolei 42-latek, który miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kierowcom grożą teraz poważne konsekwencje prawne, łącznie z pozbawieniem wolności.
-
Podziękowania dla płockich policjantów, którzy eskortowali rodzącą kobietę do szpitala
Kilka dni temu, na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Płocku wpłynęły podziękowania dla dwóch funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy eskortowali do szpitala rodziców, podczas trwającej akcji porodowej.
-
Bądź widoczny na drodze – noś odblaski
Wcześnie zapadający zmrok i mgły powodują, że piesi są słabo widoczni dla kierowców. Przypominamy o konieczności używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Już niewielki element odblaskowy na ubraniu, plecaku lub torbie może uratować życie.
-
Jeden - kierując bez uprawnień przekroczył prędkość, drugi - pijany wjechał do rowu
Wczoraj, dzięki czujności policjantów z płockiej drogówki dwaj kierowcy na trenie powiatu płockiego zakończyli jazdę. 33-latek, nie posiadając uprawnień do kierowania, pędził ulicami Gąbina vw golfem, przekraczając dozwoloną prędkość o 59 km/h. W tym samym czasie w Łącku, z prawie 2,5 promilami w organizmie, wjechał do rowu 41-letni kierowca alfy romeo.