Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kolejni kierowcy z „promilami” wyeliminowani z ruchu
Wczoraj z dróg regionu płockiego wyeliminowanych zostało aż czterech nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. O podejrzeniu, że kierowca renault może być nietrzeźwy służby poinformowali świadkowie. Wszystkim kierowcom grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O ich dalszym losie zdecyduje już sąd.
-
Przyjęcia do służby w Policji na terenie garnizonu mazowieckiego
W roku 2022 zaplanowanych zostało pięć terminów przyjęć do służby w Policji na terenie garnizonu mazowieckiego. Jeśli spełniasz wszelkie wymogi, aby zostać policjantem to zapraszamy do służby w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Widzisz? Reaguj!
Wielokrotnie dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś się dowiedzieć o tym, czy w twojej okolicy jest bezpiecznie? I Ty możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i informuj nas o nich, wykorzystując bezpłatną i intuicyjną aplikację jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB).
-
26-latek aresztowany za narkotykowy biznes
Policjanci z posterunku w Wyszogrodzie zatrzymali 26-letniego dealera narkotykowego. W domu mieszkańca powiatu płockiego funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów narkotyków. Mundurowi ustalili również, że podejrzany udzielał narkotyki innym osobom. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka. Za narkotykowy biznes grozi mu do 10 lat więzienia.
-
Briefing prasowy i prezentacja spotów informacyjnych dla uchodźców z Ukrainy
Dziś w Komendzie Głównej Policji odbył się briefing prasowy, podczas którego przedstawione zostały działania prowadzone przez polską Policję w celu zapewnienia bezpieczeństwa przybywającym do Polski uchodźcom z Ukrainy. Podczas spotkania zaprezentowane zostały spoty informacyjne kierowane do uchodźców z Ukrainy dotyczące bezpieczeństwa i zachowania ostrożności.
-
Konkurs „Policjant, który mi pomógł”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
Mazowiecka grupa SPEED
Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu.
-
Twierdziła, że była pasażerką forda. Kłamstwo wyszło na jaw. Nietrzeźwa płocczanka odpowie za swoje czyny
34-latka pomimo tego, że spożywała wcześniej alkohol wsiadła za kierownicę forda. Podróż zakończyła na przydrożnej latarni. Aby uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny, próbowała wmówić funkcjonariuszom, że nie kierowała pojazdem tylko była jego pasażerką. Wersja płocczanki została szybko zweryfikowana przy udziale pracowników monitoringu miejskiego. Kobiecie grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Jednośladem bezpiecznie do celu
Wraz ze zmianą pory roku na drogach jest coraz więcej miłośników jednośladów motocykli, motorowerów, rowerów oraz hulajnóg elektrycznych. W trosce o ich bezpieczeństwo Policja od 1 kwietnia do 23 czerwca 2022 r. prowadzi kolejną edycję akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”.
-
Kolejni włamywacze w rękach policjantów. Jeden z nich miał przy sobie narkotyki
Policjanci zatrzymali kolejnych włamywaczy. Tym razem na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem wpadli mieszkańcy gminy Gąbin. Podejrzani bezskutecznie próbowali uciec z miejsca przestępstwa. Jeden z nich podczas zatrzymania miał przy sobie kilkanaście gramów narkotyków.