Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pijany i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, wsiał za kierownicę forda
35-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec powiatu płockiego wsiał za kierownicę forda mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem.
-
Pijany przywiózł kolegę do posterunku. Po pościgu został zatrzymany na…cmentarzu
26-latek pijany i bez uprawnień wsiadł za kierownicę audi i podwiózł kolegę do posterunku policji. Nie spodziewał się, ze zostanie rozpoznany przez policjantów, którzy ruszyli za nim w pościg. Po przejechaniu kilku ulic, kierowca audi porzucił pojazd i uciekł na cmentarz. Tam został zatrzymany przez mundurowych. Mieszkańcowi gminy Staroźreby grozi kara do 5 lat więzienia.
-
38-latek zatrzymany za posiadanie blisko 450 gramów amfetaminy
Blisko 450 gramów amfetaminy miał przy sobie płocczanin. 38-latek zatrzymany został na jednej z ulic miasta przez kryminalnych z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy. Podejrzany usłyszał już zarzuty, a decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem.
-
Aplikacja Moja Komenda ułatwia kontakt z dzielnicowym
Aplikacja „Moja Komenda” pozwala na odnalezienie dzielnicowych zarówno z terenu naszego miasta, jak i powiatu. Dzięki niej mogą Państwo odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail.
-
Kolejni kierowcy z „promilami” wyeliminowani z ruchu
Wczoraj z dróg regionu płockiego wyeliminowanych zostało aż czterech nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. O podejrzeniu, że kierowca renault może być nietrzeźwy służby poinformowali świadkowie. Wszystkim kierowcom grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O ich dalszym losie zdecyduje już sąd.
-
Przyjęcia do służby w Policji na terenie garnizonu mazowieckiego
W roku 2022 zaplanowanych zostało pięć terminów przyjęć do służby w Policji na terenie garnizonu mazowieckiego. Jeśli spełniasz wszelkie wymogi, aby zostać policjantem to zapraszamy do służby w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Widzisz? Reaguj!
Wielokrotnie dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś się dowiedzieć o tym, czy w twojej okolicy jest bezpiecznie? I Ty możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i informuj nas o nich, wykorzystując bezpłatną i intuicyjną aplikację jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB).
-
26-latek aresztowany za narkotykowy biznes
Policjanci z posterunku w Wyszogrodzie zatrzymali 26-letniego dealera narkotykowego. W domu mieszkańca powiatu płockiego funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów narkotyków. Mundurowi ustalili również, że podejrzany udzielał narkotyki innym osobom. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka. Za narkotykowy biznes grozi mu do 10 lat więzienia.
-
Briefing prasowy i prezentacja spotów informacyjnych dla uchodźców z Ukrainy
Dziś w Komendzie Głównej Policji odbył się briefing prasowy, podczas którego przedstawione zostały działania prowadzone przez polską Policję w celu zapewnienia bezpieczeństwa przybywającym do Polski uchodźcom z Ukrainy. Podczas spotkania zaprezentowane zostały spoty informacyjne kierowane do uchodźców z Ukrainy dotyczące bezpieczeństwa i zachowania ostrożności.
-
Konkurs „Policjant, który mi pomógł”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.