Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mazowiecka grupa SPEED zajmująca się niebezpiecznymi wykroczeniami, ujawniła kolejne zagrożenia na drodze
Policjanci z grupy SPEED przeprowadzili kolejne działania na terenie Mazowsza. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ujawniali przede wszystkim wykroczenia drogowe, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze. Między innymi zwracali uwagę na łamanie przepisów w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.
-
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie przypadająca w dniu 8 lutego.
-
Stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości
Pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym, pędził z prędkością ponad 100 km/h. Rozpędzoną toyotę zatrzymali do kontroli policjanci z płockiej drogówki. Młody kierowca będzie musiał na najbliższe miesiące zamienić swój środek transportu, ponieważ mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Nie obyło się również bez wysokiego mandatu za popełnione wykroczenie.
-
Po spożyciu alkoholu i bez uprawnień wsiadł za kierownicę. Towarzyszył mu poszukiwany kolega
Pomimo tego, że spożywał wcześniej alkohol to i tak zdecydował się wsiąść za kierownicę opla. W podróży towarzyszył mu kolega, który jak się okazało był poszukiwany. 33-letni kierowca odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu i bez wymaganych uprawnień, a jego towarzysz trafił do więziennej celi.
-
Wysoki mandat za przekroczenie dopuszczalnej prędkości
Pędził swoim mercedesem z prędkością ponad 150 km/h. Amatora szybkiej jazdy zatrzymali do kontroli policjanci z grupy Speed, którzy za popełnione wykroczenie nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2 tysięcy złotych. Być może tak wysoka grzywna, ostudzi zapędy kierującego do zbyt szybkiej jazdy.
-
Nie daj się oszukać - kolejny apel!
Mazowiecka Policja zachęca społeczności lokalne do rozmów ze starszymi członkami rodziny w związku ze wzrostem liczby phishingowych wiadomości tekstowych, połączeń telefonicznych i wiadomości w mobilnych aplikacjach służących jako komunikatory internetowe.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę? Skontaktuj się z policjantami!
Komenda Miejska Policji w Płocku publikuje wizerunek mężczyzny, który ma związek ze sprawą spowodowania obrażeń ciała u dwóch płocczan. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości lub miejsca pobytu mężczyzny, prosimy o kontakt. Zapewniamy anonimowość!
-
Zatrzymany właściciel znacznej ilości narkotyków
Amfetamina, marihuana, haszysz i MDMA to środki, których znaczne ilości zabezpieczyli płoccy kryminalni, a ich właścicielem okazał się być 39-latek. Płocczanin ukrywał nielegalne środki w specjalnych pojemnikach, w pomieszczeniu gospodarczym. Podejrzany usłyszał już zarzuty, a decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem.
-
Pijany przyjechał rowerem do komendy na umówione spotkanie z dzielnicową
Przyjechał rowerem do płockiej komendy na umówioną wcześniej rozmowę z dzielnicową. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że był pijany. Wizyta rowerzysty w płockiej komendzie policji zakończyła się dla niego mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych. Kolejne spotkanie z dzielnicową będzie możliwe, gdy 41-latek wytrzeźwieje.
-
Zadbajmy o bezpieczne mieszkanie przed wyjazdem na zimowy wypoczynek
Trwają ferie zimowe w naszym województwie. Dla części z nas przerwa zimowa to czas wyjazdów i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto więc pomyśleć o tym, co zrobić aby zabezpieczyć swój dom, bądź mieszkanie przed włamywaczami. Oto kilka naszych rad, aby nie spotkać się z niemiłą niespodzianką po powrocie. Zróbmy wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania.