Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ukrywali się, bo chcieli uniknąć odsiadki
Dzięki dobrej pracy kryminalnych z Komisariatu Policji w Płocku, za mury więzienia trafili kolejni poszukiwani, skazani za popełnione przestępstwa. Jeden z nich, poszukiwany listem gończym chciał uniknąć odsiadki, więc ukrywał się poza granicami Polski. Swoim planem nie uśpił jednak czujności policjantów, którzy po jego powrocie do kraju złożyli mu niezapowiedzianą wizytę. Kompletnie zaskoczony 30-latek, zatrzymany został w miejscu pracy i doprowadzony do zakładu karnego.
-
Mazowiecka grupa SPEED
Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu.
-
3 promile w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów
Nawet do 5 lat więzienia grozi 38-latkowi, podejrzanemu o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wyjątkowo nieodpowiedzialny kierowca z 3 promilami alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę renault po czym zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na szczęście nie odniósł obrażeń. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą !
-
Zatrzymane kolejne prawo jazdy za „50+”
Nadmierna prędkość - to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego płoccy policjanci z całą stanowczością wyciągają konsekwencje w stosunku do piratów drogowych. Wczoraj zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną „50” na obszarze zabudowanym.
-
#pomagamyichronimy - sezon letni w pełni, a nad wodą policyjne patrole
16 policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę na terenie akwenów znajdujących się w garnizonie mazowieckim w połowie czerwca przeszło coroczne szkolenie. Teraz dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających na Mazowszu. Kilka dni temu musieli wykazać się zdobytymi umiejętnościami. Funkcjonariusze pełniący służbę nad zbiornikiem w Domaniowie sprawnie wyciągnęli z wody 4 osoby oraz udzielili niezbędnej pomocy. Policjanci działają też prewencyjnie. W tym roku na Mazowszu pojawiły się trzy kolejne miejsca, w których umieszczono tablice ostrzegawcze, tzw. czarne punkty wodne.
-
Wysokie temperatury ! Nie zostawiaj dziecka w rozgrzanym i zamkniętym samochodzie. Pamiętaj o ostrożności na drodze !
Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza, płoccy policjanci apelują o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy, aby w żadnym przypadku nie pozostawiać dzieci w rozgrzanym i zamkniętym samochodzie. Dotyczy to również zwierząt, które tak jak i ludzie odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Wysokie temperatury niekorzystnie wpływają również na sytuację na drogach - kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione. W czasie upałów szczególny nacisk kładźmy na zasadę ograniczonego zaufania!
-
Nieletni z promilami uciekał motocyklem przed policyjną kontrolą
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami a na domiar złego miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Mowa tu o 15 - latku, którego zatrzymali wczoraj do kontroli policjanci z Posterunku Policji w Brudzeniu Dużym. Nastolatkiem zajmie się teraz sąd rodzinny.
-
Podsumowanie działań „Prędkość”
Wczoraj policjanci na terenie całego kraju prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
-
Nie przekazuj swoich danych i haseł do konta
Płoccy policjanci ponownie apelują do mieszkańców, aby nie przekazywali swoich danych, haseł do kont, numerów kart, nie instalowali na telefonach podejrzanych aplikacji bankowych oraz nie wchodzili w przesyłane, nieznane linki.
-
Płocczanie wpadli z narkotykami. Jeden z nich handlował nielegalnymi środkami
Kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku zatrzymali kolejne osoby związane z przestępczością narkotykową. Dobra praca operacyjna policjantów doprowadziła do ustalenia podejrzanego o handel narkotykami i zabezpieczenia w jego miejscu zamieszkania poporcjowanych już nielegalnych środków. 28-latek trafił do policyjnego aresztu a wraz z nim kolejny płocczanin, podejrzany o posiadanie narkotyków. Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty, do których przyznali się.