Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policja apeluje o ostrożność nad wodą!
Przed nami kolejne ciepłe dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od 1 do 31 maja br. w całej Polsce utonęły już 62 osoby, a tylko wczoraj aż 10! Policjanci apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.
-
Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018
Jutro rozpocznie się kolejny długi weekend. Jak zwykle w tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku. Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Ciało potrwa do niedzieli (03 czerwiec).
-
Jabłko, czy cytryna?
Uśmiech i skrucha towarzyszyły wczoraj kierowcom zatrzymanym do kontroli przez nietypowe patrole na drogach. Do wspólnej akcji edukacyjnej, poświęconej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, włączyli się szydłowieccy policjanci oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szydłowcu. Dzieci, w nagrodę za wzorową postawę za kierownicą, nagradzały kontrolowanych jabłkiem, zaś za drobne przewinienia wręczały cytrynę.
-
„TRZEŹWOŚĆ W PRZEWOZIE OSÓB” – PODSUMOWANIE
Policjanci szydłowieckiej drogówki w poniedziałek prowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób". Sprawdzali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, pojazdami nauki jazdy. W sumie skontrolowano ponad 30 kierowców - wszyscy byli trzeźwi.
-
Policjanci u przedszkolaków
Policjanci Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu prowadzą spotkania z dziećmi w przedszkolach na terenie powiatu szydłowieckiego, aby przypomnieć najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.
-
Policjanci o profilaktyce z rodzicami
W Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów tej placówki. Wizyta miała charakter prewencyjny, a jej celem było zwrócenie uwagi na zagrożenia, na jakie może być narażona młodzież oraz konsekwencje jakie niesie ze sobą zażywanie przez młodzież środków odurzających.
-
Z gimnazjalistami o cyberprzemocy
Cyberprzemoc i zagrożenia w internecie były tematem spotkania uczniów z gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu. Policjanci przestrzegali młodzież przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych oraz zamieszczaniem wpisów i zdjęć w internecie. Przypominali, że warto być ostrożnym w kontaktach w sieci, aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy.
-
Pamiętajmy – Dla każdego jest miejsce na drodze!
"Dla każdego jest miejsce na drodze” - pod takim hasłem 25 maja 2018 roku polska Policja rozpoczyna akcję informacyjno-edukacyjną, skierowaną do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci podczas trwania akcji będą promować bezpieczne korzystanie z drogi poszczególnych grup uczestników ruchu drogowego.
-
Podsumowanie działań „NURD”
Wczoraj (24.05.br.) szydłowieccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem działań jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.
-
Spotkanie przedszkolaków z policjantami i Aresem
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu spotkali się z przedszkolakami szydłowieckiego przedszkola. Wychowankowie przedszkola „Akademia Tygrysków” mogli podziwiać tresurę policyjnego psa o imieniu Ares oraz zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.
-
Mazowiecka Policja rozpoczęła nadawanie w ogólnopolskiej aplikacji BLISKO
Komunikaty o utrudnieniach na drogach, informacje o planowanych objazdach czy prowadzonych poszukiwaniach za osobami zaginionymi - te wszystkie informacje mazowiecka Policja będzie przekazywać dzięki aplikacji BLISKO. Jesteśmy kolejnym garnizonem w kraju, który rozpoczął już nadawanie. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację, by przed wyruszeniem w podróż mieć bieżące informacje z całego Mazowsza.
-
Potrącenie rowerzystki w Szydłowcu
Do wypadku drogowego doszło we wtorek (22.05.br.) około godziny 11.00 w rejonie skrzyżowaniu ulic Wschodniej z Iłżecką w Szydłowcu. 37-letnia kobieta z obrażeniami ciała odwieziona została do szpitala w Skarżysku-Kamiennej.
-
Szydłowieccy policjanci na targach pracy
Policjanci z Szydłowca uczestniczyli w Targach Pracy, które odbyły się wczoraj w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Organizatorami byli Starosta Szydłowiecki oraz Burmistrz Szydłowca. Wśród licznie zebranych przedsiębiorców pojawili się również stróże prawa. Policjanci przygotowali stoisko z ofertą dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji.
-
Działania „TRUCK & BUS”- podsumowanie
Wczoraj (16.05.br.) na terenie powiatu szydłowieckiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno - prewencyjne pod nazwą „TRUCK & BUS”, której głównym celem była kontrola pojazdów ciężarowych, autobusów i busów.
-
Spotkanie policjantów w gimnazjum
Policjanci z szydłowieckiej Policji w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” spotkali się uczniami Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu. Tematem spotkania była przemoc rówieśnicza i bezpieczeństwo podczas przebywania w szkole oraz w czasie wolnym od zajęć.
-
Oznakuj swój rower
Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W Szydłowcu kontynuowana jest akcja znakowania rowerów. Rower, który nie jest w żaden sposób zabezpieczony i pozostawiony na chwilę np. przed sklepem, kusi potencjalnego złodzieja. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży należy zachować zdrowy rozsądek.
-
Podsumowanie działań „Prędkość”
39 skontrolowanych pojazdów, 15 ujawnionych przekroczeń prędkości, 10 nałożonych mandatów karnych, 5 pouczeń to podsumowanie prowadzonych wczoraj policyjnych działań „Prędkość”.
-
Podsumowanie „Majowego weekendu” na drogach powiatu szydłowieckiego
5 kolizji (w tym 1 na parkingu), 3 nietrzeźwych kierujących i 131 wykroczeń to bilans długiego majowego weekendu prowadzonego od 27.04 do 6.05 akcji pn. „Majowy weekend”.
-
Działania „PASY” – podsumowanie
Spośród 54 skontrolowanych pojazdów, szydłowieccy policjanci ujawnili 7 naruszenia przepisów ruchu drogowego. To bilans działań „Pasy", które przeprowadzono na terenie naszego miasta i powiatu.
-
UWAGA! Wypalanie traw jest zabronione
Co roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów związanych z wypalaniem traw na łąkach oraz nieużytkach rolnych. Należy pamiętać, że takie zachowanie jest czynem zabronionym, pociągającym za sobą odpowiedzialność karną.
-
Eliminacje powiatowe Turnieju BRD w Szydłowcu
W czwartek (26.04.2018r.) w Szydłowcu kolejny raz zorganizowane zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Najlepszą drużyną wśród szkół gimnazjalnych było Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mirowie natomiast najlepszą szkołą podstawową okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu.
-
Bezpieczny majowy weekend
Jutro rozpoczyna się długi majowy weekend, to dla policjantów okres wzmożonej pracy. Wiele osób wykorzysta nadchodzące dni na rodzinne wyjazdy i wypoczynek poza miejscem zamieszkania. Jadąc zawsze przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców, dlatego policjanci już dziś apelują o rozwagę.
-
„Telefony” - podsumowanie policyjnej akcji
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego szydłowieccy policjanci przeprowadzili wczoraj akcję „Telefony”. W ramach tych ogólnopolskich działań policjanci z „drogówki” skupili się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.
-
Podsumowanie działań „NOGA Z GAZU”
Szydłowieccy policjanci podsumowali prowadzone przed weekendem (piątek) działania pn. „Noga z gazu". Akcja prowadzona była na drogach zagrożonych wypadkami oraz tam, gdzie dochodzi do drastycznych przypadków łamania przepisów ruchu drogowego - czyli m.in. w pobliżu przejść dla pieszych. Za popełnione wykroczenia 10 kierujących ukarano mandatami karnymi.
-
Dni otwarte w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu
W ramach akcji pod hasłem „Dni otwarte” drzwi Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu były szeroko otwarte dla wszystkich mieszkańców miasta i powiatu. Można było zobaczyć policyjny sprzęt, jakim dysponuje Policja. Zainteresowani uzyskali też szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do służby oraz samego procesu rekrutacji.