Aktualności
Rozmiar czcionki
-
„Trzeźwość w przewozie osób” podsumowanie działań
Policjanci szydłowieckiej Policji 11.12.2017 r. prowadzili działania pn. „Trzeźwość w przewozie osób" kontrolując trzeźwość kierowców. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących zwłaszcza autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy.
-
Dziś działania „Trzeźwość w przewozie osób”
Od rana na terenie powiatu szydłowieckiego prowadzone są działania "Trzeźwość w przewozie osób". Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.
-
Policyjny "Dzień odblasków 2017" także w powiecie szydłowieckim. Policjanci rozdawali ulotki.
W środę (6 grudnia b.r.) szydłowieccy policjanci wręczali ulotki promujące bezpieczne zachowania kierowców wobec pieszych. Akcja była elementem projektu Komendy Głównej Policji pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.
-
Odśnież swój samochód i wymień opony – zima na drogach
Niemal każdej zimy obserwując drogi możemy się przekonać, że wielu kierowców zapomina, że odśnieżenie auta to ich obowiązek. Jazda z warstwą śniegu na dachu, czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom takich pojazdów, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Warstwa lodu na szybach ogranicza widoczność, natomiast spadający śnieg z dachu w wyniku poruszania się samochodu, utrudnia jazdę kierowcom jadącym za nami.
-
Z dzielnicowym o dopalaczach
Dzielnicowy Gminy Mirów młodszy aspirant Radosław Zugaj wspólnie z policjantem Zespołu Profilaktyki Społecznej sierżantem sztabowym Grzegorzem Sobierajskim spotkali się z uczniami Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mirowie. Temat spotkania było hasło prowadzonej na Mazowszu kampanii ”Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”.
-
Spotkanie policjantów z gimnazjalistami
Policjanci z szydłowieckiej Policji w ramach kampanii ”Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga” spotkali się uczniami Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu. Tematem spotkania były narkotyki i dopalacze, jak również konsekwencje prawne i zdrowotne związane z zażywaniem środków odurzających.
-
„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”
„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – pod takim hasłem w całej Polsce policjanci ruchu drogowego od 28 listopada do 17 grudnia br. będą zwracać uwagę na to, jak ważne jest oświetlenie pojazdu. Jesienią i zimą światła aut i małe światełka pieszych – odblaski nabierają szczególnego znaczenia.
-
Niecodzienna lekcja z dzielnicowym
Dzielnicowy wspólnie z przedstawicielem Fundacji Kanon ze Starachowic przeprowadzili niecodzienną lekcję dla uczniów klasy 2 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu. Tematem spotkania było poznanie pracy policjanta oraz bezpieczeństwo na stadionie.
-
Podsumowanie działań „NURD”
W poniedziałek (27.11.br.) szydłowieccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem działań jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.
-
Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki” na terenie powiatu szydłowieckiego
25 listopada 2017 roku policjanci na Mazowszu, w tym również w powiecie szydłowieckim prowadzili działania „Alkohol i Narkotyki” mające na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
-
Dzielnicowy na szkolnym zebraniu
W środę (22.11.br.) w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chlewiskach podczas spotkania z rodzicami gimnazjalistów, policjanci rozmawiali na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu.
-
„16 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ”
W dniach pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy wobec Kobiet), a 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka) na całym świecie realizowana jest międzynarodowa kampania pod tytułem „16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”.
-
Kolejne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
W dniu 27 listopada br. szydłowieccy policjanci przeprowadzą wzmożone działania pn. „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”, a w porze wieczorowo-nocnej „WIDOCZNY NA DRODZE – BEZPIECZNY PO ZMROKU”.
-
„Andrzejki 2017” - policja zapowiada wzmożone kontrole
Przed nami weekend pod znakiem zabaw „andrzejkowych”, dla policji na terenie całego garnizonu mazowieckiego to czas wzmożonej pracy. Szydłowiecka policja zapowiada nasilone działania prewencyjno-kontrolne pn. „Alkohol i Narkotyki” na drogach całego powiatu. W akcji wezmą udział policjanci prewencji i ruchu drogowego.
-
Spotkanie z seniorami w Orońsku
W sobotę 18.11.br. w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku szydłowieccy policjanci uczestniczyli w spotkaniu w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa seniorów oraz przekazali uczestnikom spotkania elementy odblaskowe.
-
Kary za blokowanie numerów alarmowych. Nowy przepis już obowiązuje!
Kary aresztu, ograniczenia wolności lub do 1,5 tys. zł grzywny za umyślnie i nieuzasadnione blokowanie telefonicznych numerów alarmowych, zwłaszcza 112, 997, 998 i 999 - przewiduje nowelizacja Kodeksu wykroczeń, która weszła w życie 19 listopada 2017 roku.
-
Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci oraz Dzień Ochrony Praw Dziecka
Obchodzony 19 listopada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci oraz 20 listopada Dzień Ochrony Praw Dziecka jest momentem szczególnej refleksji nad tym, jak najmłodsi są chronieni przed krzywdzeniem. To także czas, w którym uważnie powinniśmy przyjrzeć się zmianom, które już zaszły i rozwiązaniom, które są niezbędne do skutecznej ochrony dzieci w Polsce.
-
Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu
Wkrótce 19 listopada - Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, z tej okazji Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu wystosował apel do wszystkich użytkowników dróg.
-
Dzielnicowy o profilaktyce z rodzicami
Wczoraj (16.11.br.) w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Lipienieckiej odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów tej placówki. Wizyta miała charakter prewencyjny, a jej celem było zwrócenie uwagi na zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci oraz konsekwencje jakie niesie ze sobą zażywanie przez młodzież środków odurzających.
-
Z wizytą w szydłowieckiej Policji
Szydłowiecką komendę Policji odwiedzili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szydłowcu. Podczas wizyty mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy Policji oraz zwiedzić jednostkę z zainteresowaniem obejrzeć oraz przymierzyć wyposażenie, jakie w codziennej służbie wykorzystują funkcjonariusze.
-
Kolejne spotkania z rodzicami
We wtorek i środę w Publicznych Szkołach Podstawowych w Gąsawach Rządowych i Jastrzębiu odbyły się spotkania z rodzicami uczniów tych placówek. Wizyty miały charakter prewencyjny, a ich celem było zwrócenie uwagi na zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci oraz konsekwencje jakie niesie ze sobą zażywanie przez młodzież środków odurzających.
-
Przywróciliśmy Polakom poczucie bezpieczeństwa – dwa lata MSWiA
- Kiedy dwa lata temu rozpoczynałem swoją misję, postawiłem sobie kilka zadań, które chcieliśmy wykonać wspólnie z moim zespołem. Obiecaliśmy, że przywrócimy obywatelom poczucie bezpieczeństwa. Dziś możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy ten cel. Z badań wynika, że 89 proc. Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie – powiedział minister Mariusz Błaszczak podsumowując ostatnie dwa lata pracy MSWiA.
-
Spotkanie z dzielnicowym w Krogulczy Suchej
Dzielnicowy wspólnie z policjantami Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” przypomnieli uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Krogulczy Suchej zasady bezpieczeństwa oraz przybliżyli pracę policjantów.
-
Bilans działań „Listopadowy weekend”.
Szydłowieccy policjanci podsumowali prowadzone od piątku działania prewencyjno – kontrolne pn. „Listopadowy weekend”. W ciągu ostatnich trzech dni na drogach powiatu szydłowieckiego nie odnotowano żadnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.
-
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !!!
Chłodna i mroźna aura jest szczególnie niebezpieczna dla bezdomnych. Noc spędzona w ujemnej temperaturze na ławce może skończyć się tragicznie. Policjanci apelują: -- Jeśli spotkasz bezdomnego potrzebującego pomocy, nie przechodź obojętnie. W zimne noce o tragedię nietrudno.