Aktualności
Rozmiar czcionki
-
„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”
W czasie ferii policjanci będą widoczni nie tylko na drogach. Funkcjonariusze będą również pełnić służbę na stokach narciarskich. Mundurowi na nartach przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo i porządek na trasach, będą zwracać uwagę na zbyt brawurową jazdę oraz na pijanych narciarzy. Sprawdzą też, czy dzieci, które nie skończyły 16 lat, jeżdżą w kaskach.
-
Policjanci szkolą wolontariuszy, jak bezpiecznie kwestować
Szydłowieccy policjanci spotkali się z wolontariuszami, którzy już w najbliższą niedzielę będą kwestować w ramach XXVI finału WOŚP. Mundurowi informowali młodych ludzi jak postępować, by uniknąć zagrożeń. Funkcjonariusze tego dnia będą czuwać nad ich bezpieczeństwem.
-
Działania „NURD” w powiecie szydłowieckim
W poniedziałek 15 stycznia między 6:00 a 22:00 szydłowieccy policjanci po raz kolejny zadbają o bezpieczeństwo pieszych prowadząc akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.
-
Bezpieczne zabawy w ferie
Tegoroczne ferie na Mazowszu rozpoczynają się już w poniedziałek i potrwają przez najbliższe dwa tygodnie. W tym czasie nie tylko musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych podopiecznych podczas zorganizowanych wypoczynków i wyjazdów na nie, ale również dzieci, które zostają w domach. Takie osoby często wykorzystując czas wolny spędzają go na zabawach na zewnątrz.
-
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zadbajmy o bezpieczeństwo
Jak co roku policjanci w całym kraju będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
-
Spotkania z rodzicami
Policjanci z szydłowieckiej Policji oprócz spotkań z dziećmi i młodzieżą spotykają się z rodzicami uczniów, aby zwrócić uwagę na zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci oraz konsekwencje jakie niesie ze sobą zażywanie przez młodzież środków odurzających. Wizyty mają charakter prewencyjny, a ich celem jest zwrócenie uwagi rodziców na to z kim i w jaki sposób dzieci i młodzież spędzają czas wolny od zajęć szkolnych.
-
„Bezpieczna droga do celu” w ferie
Dla policjantów czas ferii to okres wytężonej pracy. Kontrole pojazdów, trzeźwości kierujących, stanu technicznego autokarów przewożących dzieci, ale też spotkania z uczestnikami zimowisk i ich opiekunami. Podczas spotkań funkcjonariusze drogówki będą przypominać o zasadach bezpieczeństwa w ramach ogólnokrajowej kampanii „Bezpieczna droga do celu”.
-
Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki"
Wczoraj (08.01.br.) na drogach powiatu szydłowieckiego policjanci prowadzili kolejną akcję pod hasłem „Alkohol i Narkotyki". Głównym celem działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
-
UTRACIŁEŚ DOKUMENTY? ZASTRZEŻ JE W BANKU!
Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.
-
W związku ze zbliżającymi się feriami policjanci będą kontrolować autobusy
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających w podróż szydłowieccy policjanci będą sprawdzać stan techniczny, wyposażenie pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.
-
Spotkania w szkołach przed feriami
Szydłowieccy policjanci rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą przygotowujące do bezpiecznych ferii, które w tym roku dla naszego województwa rozpoczynają się 15 stycznia. W związku z tym udają się do szkół na terenie powiatu, gdzie prowadzą działania prewencyjno-edukacyjne.
-
Masz pomysł na ferie - weź udział w konkursie
Promowanie sposobów atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w ferie to główny cel konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych. Do 10 stycznia 2018 roku można zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii.
-
Konkurs „NAJPOPULARNIEJSZY DZIELNICOWY ROKU 2017”
2 stycznia 2018r. na terenie powiatu szydłowieckiego rusza konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy roku 2017”, dzięki któremu można docenić codzienną pracę tych policjantów, którzy są najbliżej mieszkańców - dzielnicowych. Głosowanie w plebiscycie potrwa do 31 stycznia 2018r.
-
Apelujemy o rozwagę na drogach w Sylwestra i Nowy Rok
Podobnie jak w okresie Świat Bożego Narodzenia również w Sylwestra i Nowy Rok Policja będzie czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu dokładając starań, aby wszyscy którzy wyruszą na spotkania i zabawy sylwestrowe dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie powrócili do swoich domów.
-
Nabór do Policji na Mazowszu na 2018 rok rozpoczęty
Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu ogłasza rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji w 2018 roku na terenie województwa mazowieckiego
-
Fajerwerki - jak używać rozsądnie i bezpiecznie
Za chwilę będziemy żegnać stary rok. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.
-
Podsumowanie działań "Boże Narodzenie 2017"
Święta za nami, więc czas na podsumowanie działań pod nazwą "Boże Narodzenie". Na terenie powiatu szydłowieckiego na szczęście bez wypadków, odnotowano 4 niegroźne kolizje. Niestety, dwie osoby zdecydowały się kierować pojazdem pod wpływem alkoholu.
-
Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia
Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, to czas wzmożonego ruchu. To okres gdy mnóstwo osób wyjeżdża by wypocząć lub spotkać się z rodzinami. Na drogach pojawia się znacznie więcej pojazdów niż zwykle, więcej też jest pieszych często zaaferowanych zakupami. To wszystko w połączeniu ze zmiennymi, często bardzo niekorzystnymi o tej porze roku warunkami drogowymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, może powodować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
-
Tragiczny wypadek na S7
Wczoraj około godz. 20:30 na drodze krajowej S7 w miejscowości Barak doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 60-letni mężczyzna z gminy Szydłowiec.
-
Włącz się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2018!
Dzień Bezpiecznego Internetu będziemy obchodzić w Polsce już po raz 14! Przyszłoroczne DBI świętujemy 6 lutego 2018 r. pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci".
-
MYŚLĄC O ŚWIĘTACH NIE ZAPOMINAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dni bezpośrednio poprzedzające ten świąteczny czas to okres, kiedy jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów w sklepach i przygotowywaniem świątecznych potraw. Pamiętajmy, aby myśląc o świętach nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
-
O dopalaczach z rodzicami
We środę (13.12.br.) w Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów tej placówki. Wizyta miała charakter prewencyjny, a jej celem było zwrócenie uwagi na zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci oraz konsekwencje jakie niesie ze sobą zażywanie przez młodzież środków odurzających.
-
Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki"
Wczoraj na drogach powiatu szydłowieckiego policjanci prowadzili kolejną akcję pod hasłem „Alkohol i Narkotyki". Głównym celem działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
-
Spotkanie policjantów z wychowankami Internatu
Policjanci z szydłowieckiej Policji w ramach kampanii ”Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga” spotkali się wychowankami Internatu Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu. Tematem spotkania były narkotyki i dopalacze, jak również konsekwencje prawne i zdrowotne związane z zażywaniem środków odurzających.
-
Jutro krajowe działania „Alkohol i Narkotyki”
Jutro na drogach naszego powiatu prowadzona będzie akcja pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki". Pomimo prowadzonych działań profilaktyczno - edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.