Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nawigacja ostrzeże o niebezpiecznych drogach na Mazowszu
Kierowcy poruszający się po województwie mazowieckim będą ostrzegani o mijanych na trasie miejscach śmiertelnych wypadków. Jest to wynik współpracy firmy Neptis S.A., operatora aplikacji Yanosik oraz Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Rusza akcja "Bezpieczne wakacje - chroń życie na mazowieckich drogach”.
-
Poradnik „Hymn Polski” czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey - dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum.
-
Ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę”
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z firmą Neptis S.A., będącą operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik, w dniach od 14 do 25 czerwca br. będzie realizowało ogólnopolską kampanię pn. „Łapki na kierownicę”. Głównym celem kampanii jest przeciwdziałanie zagrożeniom wynikającym z używania podczas kierowania pojazdem telefonu komórkowego trzymanego w ręku. 14 czerwca Komendzie Wojewódzkiej Policji zs w Radomiu odbył się briefing prasowy poświęcony tej kampanii.
-
Długi weekend „Boże Ciało 2017”
Przed nami kolejny wydłużony weekend. W dniach od 14.06.2017 r. do 18.06.2017 r. na drogach woj. mazowieckiego zostaną przeprowadzone wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Boże Ciało 2017”, które mają ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych oraz zapobiec popełnianiu przestępstw i wykroczeń.
-
Przedwakacyjne spotkania policjantów w szkołach
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla naszych dzieci Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu prowadzą pogadanki szkolne w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczne Wakacje”.
-
Debata społeczna w Mirowie
Dzisiaj (09.06.br.) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Mirowie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy Mirów.
-
Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.
-
„Przemoc w rodzinie – jak zapobiegać, jak pomóc”
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu spotkali się z mieszkańcami gminy Orońsko. Celem tego spotkania było szkolenie na temat: „Przemoc w rodzinie – jak zapobiegać, jak pomóc”
-
„Jabłko-Cytryna” – działania Policji
Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego szydłowieckiej Policji wspólnie z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szydłowcu wzięli udział w akcji "Jabłko-Cytryna" prowadzonej w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.
-
Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki"
Od wczesnych godzin porannych we wtorek (07.06.br.), na drogach powiatu szydłowieckiego policjanci prowadzili kolejną akcję pod hasłem "Alkohol i Narkotyki". Głównym celem działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
-
Zapraszamy na gminną debatę społeczną pn. „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”
Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu zaprasza wszystkich mieszkań gminy Mirów do udziału w gminnej debacie społecznej pn. „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”.
-
Koncert profilaktyczny
W piątek (02.06.br.) w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu zespołu „PATRYZANT” przygotowany dla młodzieży gimnazjalnej powiatu szydłowieckiego, który był podsumowaniem Szydłowieckich Dni Profilaktyki.
-
„Dzień otwarty szkoły”
W piątek (02.06.br.) w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu odbył się „Dzień otwarty szkoły”, w którym udział wzięli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.
-
Jednoślady to nie zabawki - Policja apeluje o rozwagę
Okres wiosny i lata to czas, gdy po drogach porusza się mnóstwo jednośladów. Motocykle, skutery, motorowery, to doskonałe środki transportu, gdy jest słonecznie i ciepło, pod warunkiem jednak, gdy korzysta się z nich z rozsądkiem i świadomością zagrożeń jakie ze sobą niosą.
-
Szydłowieckie Dni Profilaktyki
W dniu 1 czerwca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wspólnie z Urzędem Miasta, Szydłowieckim Centrum Kultury ZAMEK, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Szydłowcu i Strażą Pożarną w Szydłowcu przygotowali Szydłowieckie Dni Profilaktyki, które połączone zostały z obchodami Gminnego Dnia Dziecka.
-
Wspólne działania Policji i Żandarmerii
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej w Radomiu, realizowali działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
-
Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki"
Od wczesnych godzin porannych w niedzielę (28.05.br.), na drogach powiatu szydłowieckiego policjanci prowadzili akcję pod hasłem "Alkohol i Narkotyki". Głównym celem działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
-
Debata społeczna w Jastrzębiu
W miniony czwartek (25.05.br.) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jastrzębiu odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie Jastrząb.
-
W niedzielę policyjne działania ,, Alkohol i Narkotyki”
W niedzielę (28.05) od wczesnych godzin porannych na drogach naszego powiatu będzie prowadzona policyjna akcja pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki". Pomimo prowadzonych działań profilaktyczno - edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu.
-
„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Bieszkowie Dolnym
Wczoraj (25.05.2017 r.), około 170 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieszkowie Dolnym i Zespołu Szkół Publicznych w Zbijowie Małym otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Policjanci, strażacy i przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa oraz w sposób praktyczny pokazywali jak bezpiecznie jeździć na rowerze, jak udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej i zachęcali do noszenia odblasków.
-
Przedwakacyjne spotkania policjantów w szkołach
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla naszych dzieci Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu rozpoczęli pogadanki szkolne w ramach pierwszego etapu akcji prewencyjnej „Bezpieczne Wakacje”.
-
Zapraszamy na gminną debatę społeczną pn. „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”
Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu zaprasza wszystkich mieszkań gminy Jastrząb do udziału w gminnej debacie społecznej pn. „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”.
-
Mini Konferencja w ramach Szydłowieckich Dni Profilaktyki pod hasłem „Cyberprzemoc, bezpieczeństwo w sieci i przemoc rówieśnicza”
Mini Konferencja w ramach Szydłowieckich Dni Profilaktyki pod hasłem „Cyberprzemoc, bezpieczeństwo w sieci i przemoc rówieśnicza”. To spotkanie, które miało miejsce w Szydłowcu 16 maja wpisując się w ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Konferencja przygotowana została głównie dla dyrektorów placówek oświatowych, pedagogów i nauczycieli oraz innych instytucji pracujących z dziećmi i młodzieżą
-
Powiatowe eliminacje do turnieju BRD
Wczoraj (11.05.2017r.) odbyły się eliminacje szkół podstawowych i gimnazjalnych do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasz powiat reprezentować będą uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Szydłowcu oraz Publicznego Gimnazjum w Chlewiskach.
-
Spotkanie policjantów z rodzicami uczniów
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z rodzicami uczniów Publicznej Szkoły im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu. Tematem spotkania były podstawy bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu przez młode osoby oraz zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzających w tym tzw. dopalaczy. Wizyta miała charakter prewencyjny mający na celu zwrócenie uwagi na problemy, na jakie mogą być narażone ich dzieci.