Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu i działań "Pasy"

Data publikacji 18.09.2017

Trzech nietrzeźwych kierujących, wypadek i aż dwanaście kolizji drogowych to bilans minionego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego. Policjanci podsumowali też niedzielnie działania „Pasy”.

Od piątku do niedzieli na drogach naszego powiatu doszło do jednego wypadku drogowego, w którym poszkodowane zostały dwie osoby i aż dwunastu kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, jeden z nim był uczestnikiem wypadku, drugi pomimo zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez sąd po raz kolejny wsiadł za kierownicę po pijanemu.

Do wypadku doszło w niedziele (17.09) po godzinie 17.00 w miejscowości Chrzczanka Włościańska gm. Długosiodło. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku 68 letnia mieszkanka Warszawy kierująca samochodem dacia, jadąc drogą podporządkowaną nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 20 letniemu kierowcy opla i doszło do zderzenia. W wypadku poszkodowanych zostało dwóch pasażerów opla, których przetransportowano do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących i okazało się, że kierowca opla był pod wpływem alkoholu (0,18 mg/l). Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają wyszkowscy kryminalni.

Także w niedzielę podczas kontroli drogowych mundurowi ujawnili kolejnych nietrzeźwych kierujących. 28 letni mieszkaniec gm. Zabrodzie kierował seatem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ustalono też, że kierowca nie ma prawa jazdy, gdyż decyzją sądu stracił dokument za jazdę po pijanemu. Kolejny kierowca został wyeliminowany z ruchu na ul. Białostockiej w Wyszkowie. 44 latek kierował fiatem mając w organizmie prawie 1 promil alkoholu.  

Również wczoraj przez cały dzień wyszkowscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Pasy” i sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. Podczas akcji skontrolowano 24 pojazdy, w 3 przypadkach ukarano kierowców podróżujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony