Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na dzikie zwierzęta. Coraz więcej zdarzeń drogowych z ich udziałem

Data publikacji 18.09.2017

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca doszło do 9 zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej.

Wyszkowscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczegónej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pół, gdzie na droge często wychodzą dzikie zwierzęta. Tylko w ciagu ostaniego miesiąca na terenie naszego powiatu odnotowano 9 takich zdarzeń. Na szczęści nikt z podróżujących osób nie doznał poważniejszych obrażeń.

Podróżując drogami leśnymi warto stosować zasadę ograniczonego zaufania. Administratorzy dróg ustawiają znaki ostrzegające o zwierzynie w miejscach, gdzie jej ruch jest intensywny. Pamiętajmy jednak, że zwierzęta te znaki nie obowiązują i same wybierają drogi, którymi się poruszają. Wiele osób przemieszcza się nocą, ceniąc sobie mniejszy ruch na drodze. Jednak na terenach leśnych ruch zwierząt o tej porze zdecydowanie się zwiększa. Weźmy to pod uwagę.

Pamiętajmy, że na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy. Prędkość dostosowujemy nie tylko do warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

Powrót na górę strony