„ Dzień Przedsiębiorczości” w wyszkowskiej komendzie
W ramach kolejnej edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości" uczniowie z wyszkowskich szkół średnich wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie.
Dzień przedsiębiorczości to program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół średnich. Ta ogólnopolska akcja ma na celu przybliżenie i pomoc w wybraniu przyszłego zawodu osobom, które już niebawem staną przed takim wyborem.
Już od kilku lat wyszkowska Policja włącza się w realizację „Dnia Przedsiębiorczości”. Dla chętnych uczniów szkół średnich , którzy być może w przyszłości wstąpią w szeregi Policji to doskonała okazja do zdobycia cennych informacji mogących pomóc w podjęciu decyzji. W trakcie spotkania młodzież zapoznała się ze specyfiką służby w Policji, strukturą wyszkowskiej jednostki oraz sprzętem policyjnym. Młodzi ludzie dowiedzieli jak wygląda rekrutacja do Policji oraz pozyskali nurtujące ich informacje na temat wykształcenia, umiejętności czy predyspozycji niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta.
W „Dniu Przedsiębiorczości” uczestniczyli uczniowie: Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, IV Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Norwida w Wyszkowie.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
Autor: podkom. Wioleta Szymanik