Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny

Policjanci z Wyszkowa prowadzą cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych w ramach programu „Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”. Z dziećmi rozmawiają głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Akcja informacyjno - edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” nawiązuje do poprzednich kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wyszkowscy policjanci w ramach tej akcji spotykają się z dziećmi w szkołach i przedszkolach i rozmawiają o bezpieczeństwie na drodze. Funkcjonariusze wyjaśniają dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci mają dodatkowy obowiązek jazdy w fotelikach. Uczą również, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczą dlaczego warto nosić odblaski. Mundurowi przypominają również numery alarmowe, pod którymi dzieci znajdą pomoc w razie wypadku, pożaru czy potrzeby pomocy lekarskiej.

Od początku tego roku szkolnego policjanci przeprowadzili ponad 40 spotkań, w których udział wzięło prawie 2000 tysiące dzieci ze szkół podstawowych powiatu wyszkowskiego.

Powrót na górę strony