Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Długosiodle

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to akcja promująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz noszenie elementów odblaskowych, w której uczestniczyło ponad 200 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle. Kampanię prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Akcję wspierają także wyszkowscy policjanci.

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego. Do kampanii aktywnie włącza się również policja i straż. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

W piątek 20 października ponad 200 uczniów klas IV- VII szkoły podstawowej i klas II gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle uczestniczyło w czterech panelach promujących bezpieczeństwo.

Wyszkowscy policjanci, przedstawili film „… tak, chcę być bezpieczny” i omówili rodzaje zagrożeń, na jakie narażone są dzieci i młodzież w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, strażacy na fantomach uczyli udzielania pierwszej pomocy, a kierowcy rajdowi z Automobilklubu Polski przekazali uczniom informacje dotyczące zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach, zwracając szczególna uwagę na zagrożenia z jakimi można się spotkać na drodze.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe.

Powrót na górę strony