Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Widoczny na drodze - bepieczny po zmroku

Data publikacji 29.10.2017

"Widoczny na drodze- bezpieczny po zmroku" - policyjne działania prowadzone cyklicznie co roku począwszy od IV kwartału br. do ostatniego dnia I kwartału każdego roku, jako działania o charakterze prewencyjno-profilaktycznym przez wszystkie jednostki Policji garnizonu mazowieckiego .

Celem  działań policyjnych  pn." WIDOCZNY NA DRODZE - BEZPIECZNY PO ZMROKU" jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez m.in. egzekwowanie obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych oraz obowiązkowego oświetlenia rowerów, motorowerów i motocykli. Jak również promowanie używania elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów nawet w sytuacjach, gdzie przepisy tego nie  wymagają.

Policja przypomina, że kierowca  w nocy widzi pieszego, który nie ma na sobie elementów odblaskowych z odległości około 30 - 40 metrów. To często zbyt mało, żeby w porę skutecznie zareagować. Natomiast gdy pieszy  ma na sobie elementy odblaskowe, może  być  zauważony  przez kierującego już nawet z odległości  150 metrów.

Powrót na górę strony