Aktualności

Dwa zdarzenia z udziałem pieszych. Policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 20.11.2017

W miniony weekend wyszkowscy policjanci odnotowali dwa zdarzenia drogowe z udziałem pieszych. Na szczęście żadne z tych zdarzeń nie skończyło się tragicznie. Funkcjonariusze apelują do kierowców i pieszych o ostrożność i rozwagę na drodze!

W piątek (17.11.) około godz. 16.00 w Dębinkach na ul. Norwida doszło do potrącenia pieszego. Jak wynika ze wstępnych informacji 21-letnia kobieta kierująca vw polo potrąciła idącego po prawej stronie jezdni 26 letniego mieszkańca gm. Tłuszcz. Na szczęście pieszy nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu przeprowadzone w stosunku do uczestników zdarzenia wykazało w organizmie 26-latka ponad 2 promile, kierująca vw była trzeźwa.

Wczoraj (19.11) rano na ul. Pułtuskiej w Wyszkowie doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. Jak wynika z pierwszych informacji 45-letnia kobieta kierująca samochodem renault uderzyła z przechodzącego przez przejście 52 letniego mieszkańca gm. Wyszków. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W związku z tymi zdarzeniami policjanci przypominają kierującym, iż znak D-6 „Przejście dla pieszych” jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że zbliża się do przejścia ale także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności.

Zachować ostrożność muszą także piesi, którzy maja pierwszeństwo na przejściach przed pojazdami, ale w miejscach innych niż wyznaczone muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom. Pamiętajmy, że przed wejściem na przejście dla pieszych należy się koniecznie zatrzymać i rozejrzeć. Policjanci zachęcają także do używania elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszych, a tym samym ich bezpieczeństwo na drodze.

Apelujemy również do kierowców o bezpieczną i ostrożną jazdę!

Powrót na górę strony