Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach powiatu wyszkowskiego

Data publikacji 11.12.2017

Wypadek drogowy, 6 kolizji i 4 nietrzeźwych kierujących to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego. Policja apeluję do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu! Taka jazda może zakończyć się tragicznie.

W piątek (8.12.) anonimowe zgłoszenie pomogło w zatrzymaniu pijanego kierowcy. W Skuszewie na trasie S-8 policjanci zatrzymali kierowcę dostawczego Iveco. 42 letni mężczyzna miał pond 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w sobotę (9.12.) na terenie gm. Zabrodzie. 43 latek wsiadł za kierownicę citroena mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia późnym wieczorem doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. W miejscowości Łączka gm. Długosiodło, 22-letni kierowca hondy nie dostosował prędkości do warunków na drodze i doprowadził do przewrócenia motocykla. W zdarzeniu poszkodowany został pasażer motocykla, którego przetransportowano do szpitala. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Chwilę później został zatrzymany przez policję i trafił do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Okazało się również, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania.

A niedzielę (10.12.) około godz. 19.00 doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy. W miejscowości Stasin gm. Długosiodło, 23-letni kierowca vw golfa zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z audi. Kierowca vw miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki zdrowotne, psychiczne i moralne mogą okazać się nieodwracalne.

Powrót na górę strony