Aktualności

Obywatelski ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 12.12.2017

Mieszkaniec Wyszkowa odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa dwóch mężczyzn, który zwrócił uwagę na niepewnie poruszający pojazd i niezwłocznie powiadomili o tym Policję. Mężczyźni zatrzymali kierującego fordem i zabrali mu kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Kierowca forda miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18.00 na ul. Sowińskiego w Wyszkowie. Dwóch mężczyzn, którzy jechali za fordem zaniepokoił fakt, że kierowca pojazdu dziwnie zachowuje się na drodze. Domyślając się, że za kierownicą może znajdować się nietrzeźwy kierujący wyprzedzili samochód i zablokowali mu dalsza jazdę. O fakcie powiadomili Policję i zabrali kluczyki kierowcy forda.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszających. 50-letni mieszkaniec Wyszkowa, który kierował fordem miał w organizmie ponad 2  promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy Panów, który zatrzymali pijanego kierowcę. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować pijanego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Powrót na górę strony