Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania ,, Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 13.12.2017

Jutro wyszkowscy policjanci przeprowadzą działania "Alkohol i narkotyki". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Jutro od rana policjanci z wyszkowskiej drogówki prowadzić będą działania „Alkohol i narkotyki”. 24 godzinna akcja ukierunkowana jest na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni ,,zatacza się'' pieszy lub rowerzysta - koniecznie poinformujmy o tym policję.

Powrót na górę strony