Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Małaszku – jedna osoba w szpitalu

Data publikacji 19.01.2018

Wyszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 18 stycznia br. w miejscowości Małaszek (gm. Długosiodło). Zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wczoraj (18.01) około godziny 14:45 w miejscowości Małaszek doszło do wypadku drogowego, w którym została poszkodowana jedna osoba. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, mieszkanka Ostrowi Mazowieckiej – kierująca pojazdem marki Nissan jadąc od strony Długosiodła  na prostym odcinku drogi pokrytej błotem pośniegowym nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, straciła panowanie nad pojazdem zjechała na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z jadącym od strony miejscowości Plewki pojazdem marki Ford. Do szpitala z obrażeniami ciała została przewieziona 59-letnia kierująca Nissanem. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają wyszkowscy policjanci.

Panująca obecnie w naszym powiecie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego wyszkowscy policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi czy błotem pośniegowym wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

Powrót na górę strony