Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zgłoszenia pomogły w zatrzymaniu pijanych kierujących

Data publikacji 01.02.2018

Odpowiednia i szybka reakcja świadków, informacja na Policję, a w efekcie zatrzymanie nietrzeźwych kierujących stwarzających ogromne zagrożenie na drodze. W ostatnich dniach wyszkowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. W dwóch przypadkach pomogło telefoniczne zgłoszenie.

Już nie po raz pierwszy telefoniczne zgłoszenie pomogło w zatrzymaniu osób, które zdecydowy się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Taka reakcja cieszy i świadczy o coraz większej naszej świadomości z zagrożeń stwarzanych przez pijanych kierujących. Pokazuje też, że nie ma przyzwolenia na takie postepowanie.

W poniedziałek (29.01), kilka minut po godz. 19.00 do dyżurnego wyszkowskiej komendy zadzwonił rozmówca z informacją, że ulicami Wyszkowa jeździ renault, którego kierowca jest najprawdopodobniej pijany. Zgłaszający dokładnie opisał pojazd, a dyżurny natychmiast na wskazaną ulicę wysłał patrol policjantów. Podejrzenia zgłaszającego potwierdzili policjanci. Badanie stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą renault 39-letniego mieszkańca gm. Wyszków wykazało w jego organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Dzień później (30.01), w godzinach popołudniowych na terenie naszego miasta policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę fiata. 42-letni mieszkaniec Wyszkowa miał ponad 1,6 promil alkoholu w organizmie. Również w tym przypadku, telefonicznie o swoich podejrzeniach powiadomił policje przypadkowy świadek. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Kolejnego dnia (31.01) w nocy na ul. Serockiej w Wyszkowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem. Okazało się, że kierowca tego pojazdu był pijany i miał ponad 2,6 promila alkoholu, a na dodatek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypominany, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy do kierowców aby byli odpowiedzialni i nie wsiadali za kierownice pod wpływem alkoholu! Pamiętajmy, że nawet  niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze.

Aby zapobiegać takim sytuacjom, wyszkowscy policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. W ubiegłym roku funkcjonariusze przeprowadzili prawie 41 tyś. badań i zatrzymali 114 kierujących pod wpływem alkoholu.

Cieszy natomiast fakt,  że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierujących reagują i informują policję dzwoniąc na numer 997.

Widzisz? Reaguj! Nietrzeźwi kierujący to potencjalni zabójcy na drogach.

Powrót na górę strony